Антарктику більше не можна вважати останнім регіоном, вільним від Covid-19.
Перше зараження коронавірусом на Антарктиді виявили на чилійській базі О’Хіггінс.
Вона порівняно недалеко від української станції “Академік Вернадський”, утім даних про контакти чилійців з українцями не надходило.
Вірус у понеділок виявили одразу в 36 полярників з Чилі.
За даними чилійських медіа, заразилися 10 технічних працівників експедиції, а також 26 військовослужбовців (попри заборону на військову діяльність у Антарктиді, військові можуть забезпечувати там роботу станцій а також транспортування).
Всіх їх евакуювали на континент до чилійського міста Пунта-Аренас, де вони перебувають у ізоляції.
Всі хворі почуваються добре, передає Guardian.
Також стало відомо про трьох хворих на Covid-19 у екіпажі судна, яке доправляло вантажі на базу.
Від чилійської влади тепер очікують пояснення, як саме носії коронавірусу змогли потрапити в Антарктику, попри всі карантинні заходи.
Зараз на станцію O’Higgins відправили нову команду, яка пройшла карантин і здала негативні тести.
Чилійська станція О’Хіггінс (Base General Bernardo O’Higgins) розташована на Антарктичному півострові – за 30 км від мису Прайм-Хед, найпівнічнішої точки Антарктиди.
Крім того, за антарктичними мірками, база чилійців є одним із “сусідів” української станції “Академік Вернадський” – між ними близько 370 км.
За інформацією, на українській станції випадків зараження коронавірусом не виявлено.
Антарктида весь 2020 рік залишалася “останнім континентом без коронавірусу”. Заради цього навіть обмежили антарктичний туризм, а всі експедиції мали проходити жорсткий карантин.
Через це, наприклад, українська експедиція добиралася до “Академіка Вернадського” кілька місяців – найдовше в історії України.
“Виявлення випадків Covid-19 в Антарктиці вплине на багато галузей, від планування та логістики людей на континенті до рішень на найвищому рівні про їхнє повернення додому“, – цитує австралійське видання ABC Ханну Нільсен з Університету Тасманії, яка вивчає вплив пандемії на антарктичний туризм.
“Віддаленість Антарктики посилює всі ризики для здоров’я. Тож доступ до Антарктиди можуть обмежити на тривалий період“, – вважає вона.
Хвороба також може вплинути і на місцеву фауну.
“Поява Covid-19 у Антарктиці може мати наслідки і для місцевої дикої природи, адже є ризик передачі вірусу до інших видів”, – попереджає вчена.