Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Блоги

Озвучена Путіним кількість російських вояків, залучених до війни, не стала несподіванкою для України

Днями російський диктатор Путін заявив, що в “зоні спеціальної військової операції” наразі перебувають майже 700 тис. російських військовослужбовців.

Зауважу, що ця цифра включає як окуповані регіони, так і прикордонні з Україною території Російської Федерації. Нагадаю, у грудні 2023-го російський диктатор повідомляв про 617 тис російських військовослужбовців задіяних у війні. Тоді він заявив, що протяжність лінії зіткнення становить 2 тис. км.

Цифра у 700 тисяч російських вояків задіяних у війні з Україною не стала несподіванкою для української сторони.

Нагадаю, у березні місяці британська розвідка оприлюднила інформацію, що рф мобілізує майже 30 тисяч нових військовослужбовців щомісяця для поповнення втрат у живій силі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“Ймовірно, щомісяця вона набирає приблизно 30 тисяч додаткових солдатів і, швидше за все, може продовжувати зазнавати втрат та продовжувати атаки, спрямовані на виснаження українських сил”, — йдеться у повідомленні відомства.

А вже у червні аналітичний відділ ГІ “Права Справа” повідомив про те, що РФ збільшила можливість поповнювати війська до рівня 40-50 тис. особового складу на місяць.

Наразі для поповнення особового складу ЗС РФ використовує три основні джерела.

Перший варіант поповнення особового складу — це за рахунок указу президента про можливість укладення договорів особами, засудженими безпосередньо з Міністерством оборони. У день т. зв. “заколоту” Путін підписав указ про можливість укладання контрактів з Міноборони осіб, засуджених за певні злочини. Тобто – зеків. Якщо раніше такий спецконтингент вербував Пригожин та його ПВК, то тепер монополія на це належить винятково державі. Своїм указом Путін фактично дає старт черговій хвилі прихованої мобілізації. Відстежити реальну кількість зеків, які укладуть контракти з Міноборони, буде неможливо. А з огляду на те, що в РФ офіційно близько 600 тисяч ув’язнених, не виключено, що чималий відсоток цього спецконтингенту незабаром опиниться на фронті.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Із засуджених осіб у РФ формують так звані ударні батальйони “Шторм-Z”. Це тактика, яка була апробована ПВК “Вагнер” під час вербування ув’язнених.

Другий варіант — примусова мобілізація на тимчасово окупованих територіях України.

Згідно інформації з відкритих джерел, повідомлялося про нарощування чисельності 1-го й 2-го армійських корпусів квазіреспублік “ЛДНР”до 100 тисяч, Для порівняння, кількість особового складу так званих “армійських корпусів” у 2022-му була на рівні 35 тисяч.
Більше того, 19 березня 2022 року ватажок квазіутворення “ДНР” Пушилін вніс зміни до “указу” №30 “Про спеціальні формування”. Згідно внесених змін, мобілізації підлягають чоловіки віком від 18 до 65 років, хоча раніше було до 55 років.

Зараз на окупованих територіях Луганської і Донецької областей окремі міста самі місцеві жителі називають “бабьими” — зважаючи на повну відсутність чоловічого населення, відбувається тотальна мобілізація.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Ці два варіанти, дають можливість російському диктатору Путіну і, відповідно, збройним силам Російської Федерації, мінімізувати втрати особового складу за рахунок неврахованих втрат — ув’язнених і громадян України з тимчасово окупованих територій.
Щодо третього варіанту російської мобілізації, то склад окупаційної армії РФ поповнюється завдяки фактичним облавам на жителів середньоазіатських держав, трудових мігрантів на території країни-агресора.

За розрахунками аналітичної служби аудиторсько-консалтингової мережі FinExpertiza, зробленими на підставі даних МВС РФ, 2022 року було зафіксовано 11,8 млн випадків постановки іноземних працівників на міграційний облік. У цю статистику входить як продовження реєстрації тих, хто живе у Росії протягом кількох років, так і первинна постановка на облік.

Показово, що у першому кварталі 2023 року кількість трудових мігрантів зросла у 1,6 раза порівняно з аналогічним періодом минулого року. Згідно офіційної статистики ФСБ, за перші три місяці 2023 року в Росію на заробітки приїхало 1,3 млн. осіб.

Наразі по всій неосяжній території РФ відбуваються облави на жителів середньоазіатських держав, так званих трудових мігрантів, яких виловлюють і ставлять перед вибором: або вас депортують назад до Таджикистану, Узбекистану, Киргизстану, або ви підписуєте відповідний указ зі збройними силами Російської Федерації.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

За інформацією аналітичного відділу ГІ “Права Справа”, безпосередньо з місця подій, влада Москви відкрила призовний пункт у міграційному центрі Сахарово. Показово, на початку 2023 року значній кількості трудових мігрантів з російськими паспортами заборонили виїзд із Росії через знаходження їх у мобілізаційних списках. Крім того, трудових мігрантів російська влада залучає до відновлення окупованих українських міст та зведення бойових укріплень безпосередньо на лінії бойового зіткнення.

Таким чином, трудова міграція — це чергове джерело так званої прихованої мобілізації.

Росія продовжує набирати додаткові сили для підтримки витратних хвильових атак, намагаючись таким чином послабити українську оборону. Однак потреба в постійному поповненні особового складу на передовій майже напевно і надалі обмежуватиме здатність Росії формувати підрозділи з більш високим рівнем боєздатності.

За минулу добу Сили оборони України знищили ще 1060 російських загарбників, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. Загальні бойові втрати Росії в Україні з початку широкомасштабної війни орієнтовно становлять 525150 осіб особового складу.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Наприкінці травня розвідка Великої Британії заявила, що загальна кількість втрат армії РФ в Україні вбитими і пораненими досягла 500 тисяч осіб.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності