Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

П’ятипалі істоти причетні до вибуху естонсько-фінського кабелю зв’язку, – розслідування

Прокуратури двох країн провели спільне розслідування. З’ясували, що до пошкодження кабелю причетний людський чинник.

Про це повідомляє ERR .

У розслідуванні виявили два судна, які були на місці розриву морського кабелю між Естонією та Фінляндією. За підсумками розслідування виявлено, що ушкодження кабелю зв’язку є антропогенним, тобто спричинене діяльністю людини.

«Під час розслідування ми проаналізували рух судів, який був у даному районі в даний момент. Нами встановлено, що одне судно під прапором російської федерації та інше судно під прапором Гонконгу на даний момент перебували в цьому районі», – повідомила державний прокурор Трійну Олев.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як це було зроблено і чи навмисне, з’ясує подальше розслідування.

«На даний момент у випадку з кабелем зв’язку між Естонією та Фінляндією встановлено, що це не природне пошкодження. На підставі зібраних на даний момент доказів є підстави вважати, що це пошкодження спричинене діями людини. Однак у ході подальшого розгляду ми маємо з’ясувати, чи є чи це навмисним ушкодженням або це дія, спричинена якоюсь халатністю», – сказала Олев.

Прокуратура відпрацьовує різні версії та перевіряє всі обставини. Уряд вже готовий приступити до ремонту кабелю якнайшвидше і сподіваються, що це відбудеться наступного тижня.

Уряд зазначив, що послуги зв’язку в Естонії завжди були максимально гарантовані. Якщо морські кабелі будуть пошкоджені, можна використовувати альтернативні робочі підводні або наземні кабелі, що йдуть до Латвії. Для безперервної роботи служби зв’язку є дев’ять різних з’єднань: сім підводних та два наземні кабелі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Витік на підводному газопроводі Balticconnector стався в ніч проти 8 жовтня. У той же день роботу газопроводу було зупинено. Місце аварії вдалося знайти 10 жовтня – у фінській економічній зоні Балтійського моря на глибині близько 60 метрів. Тоді фінське Національне бюро розслідування заявило, що пошкодження газогону Balticconnector стало наслідком зовнішнього впливу та умисних дій.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності