Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

П’ятипалі істоти причетні до вибуху естонсько-фінського кабелю зв’язку, – розслідування

Прокуратури двох країн провели спільне розслідування. З’ясували, що до пошкодження кабелю причетний людський чинник.

Про це повідомляє ERR .

У розслідуванні виявили два судна, які були на місці розриву морського кабелю між Естонією та Фінляндією. За підсумками розслідування виявлено, що ушкодження кабелю зв’язку є антропогенним, тобто спричинене діяльністю людини.

«Під час розслідування ми проаналізували рух судів, який був у даному районі в даний момент. Нами встановлено, що одне судно під прапором російської федерації та інше судно під прапором Гонконгу на даний момент перебували в цьому районі», – повідомила державний прокурор Трійну Олев.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як це було зроблено і чи навмисне, з’ясує подальше розслідування.

«На даний момент у випадку з кабелем зв’язку між Естонією та Фінляндією встановлено, що це не природне пошкодження. На підставі зібраних на даний момент доказів є підстави вважати, що це пошкодження спричинене діями людини. Однак у ході подальшого розгляду ми маємо з’ясувати, чи є чи це навмисним ушкодженням або це дія, спричинена якоюсь халатністю», – сказала Олев.

Прокуратура відпрацьовує різні версії та перевіряє всі обставини. Уряд вже готовий приступити до ремонту кабелю якнайшвидше і сподіваються, що це відбудеться наступного тижня.

Уряд зазначив, що послуги зв’язку в Естонії завжди були максимально гарантовані. Якщо морські кабелі будуть пошкоджені, можна використовувати альтернативні робочі підводні або наземні кабелі, що йдуть до Латвії. Для безперервної роботи служби зв’язку є дев’ять різних з’єднань: сім підводних та два наземні кабелі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Витік на підводному газопроводі Balticconnector стався в ніч проти 8 жовтня. У той же день роботу газопроводу було зупинено. Місце аварії вдалося знайти 10 жовтня – у фінській економічній зоні Балтійського моря на глибині близько 60 метрів. Тоді фінське Національне бюро розслідування заявило, що пошкодження газогону Balticconnector стало наслідком зовнішнього впливу та умисних дій.

Loading

Реклама
Реклама

Популярне за тиждень

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності