Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

П’ЯТИДЕННЕ НАВЧАННЯ ЗАЛИШИТЬСЯ?

З метою економії природнього газу на Прикарпатті, як і в інших областях Західної України, пропонувалося ввести шестиденне навчання. Проте, таку ініціативу чиновники не підтримали.

Залишиться п’ятиденне навчання із певними змінами щодо канікул.

Зміни стосуються весняних та осінніх канікул. Весняні канікули будуть продовжені для школярів, а осінні скороченими. Проте, деякі весняні суботи все ж залишили робочими.

Порядок введення 5-ти або 6-денного навчання у школах

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як повідомляє інформаційний сайт Оsvita.Ua, згідно із статтею 16 Закону України «Про загальну середню освіту», навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами) та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.

Режим роботи загальноосвітнього навчального закладу визначається ним на основі нормативно-правових актів та за погодженням з територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби.

Згідно з пунктом 9.3. Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008–01), введення 5-ти або 6-денного робочого тижня для учнів усіх типів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється при додержанні відповідного гранично допустимого навантаження та за умови роботи закладу не більше ніж у дві зміни.
Допустима сумарна кількість годин (уроків) тижневого навантаження учнів наведена в таблиці 3 пункту 9.2.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ДСанПіН 5.5.2.008–01:

Класи – 5-денний (6-денний) навчальний тиждень: 1 клас – 20 (22,5) годин; 2–22 (23); 3–23 (24); 4–23 (24); 5–28 (30); 6–31 (32); 7–32 (34); 8–33 (35); 9–33 (36); 10–12–33 (36).

Тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах становить: у перших класах – 35 хвилин, у других–четвертих класах – 40 хвилин, у п’ятих–одинадцятих класах – 45 хвилин.

Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та органами державної санітарно-епідеміологічної служби.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Крім того, Галузевою угодою між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011–2015 роки передбачаються зобов’язання Міністерства, як сторони угоди, рекомендувати органам управління освітою, керівникам закладів та установ освіти і науки:

забезпечити дотримання чинного законодавства щодо повідомлення працівників про введення нових і зміну чинних умов праці не пізніше ніж за 2 місяці до їх запровадження (п. 5.3.17);

погоджувати з профкомами запровадження змін, перегляд умов праці, час початку і закінчення роботи, режим роботи, поділ робочого часу на частини тощо (п. 5.3.19).

У зв’язку з напруженою ситуацією, що склалася в енергетичній галузі, Міністерство освіти і науки України в листі від 12.08.2014 року рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам при розробленні структури 2014/2015 навчального року скористатися можливостями визначення тривалості начального тижня навчальним закладом у відповідності до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

При цьому, Міністерство в листі звертає увагу, що у випадку збільшення зимових канікул слід врахувати потребу в змістовному дозвіллі учнів в цей час, а відповідно і залучення педагогічних працівників навчальних закладів до цієї роботи, яке повинно відбуватися згідно з вимогами чинного законодавства та положень Галузевої угоди (п.5.2.1).

Кількість переглядів: 96 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності