Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Блоги

Підрив Каховської греблі: окупанти готували теракт завчасно – від кількох тижнів до місяця

Підрив Каховської греблі безпосередньо пов’язаний із подіями на Запорізькій АЕС: Кремль створюватиме техногенні катастрофи на ділянках, де побоюється контрнаступу ЗСУ.

Підірвавши стратегічний об’єкт, росіяни намагаються вплинути на характер імовірного контрнаступу Сил оборони. При цьому йдеться не лише про Херсонський напрямок, що є очевидним. Наслідки техногенної катастрофи зачеплять й інші відрізки.

Події на Каховській ГЕС слід розглядати як елемент глобального плану рф.

Поясню, про що йдеться. Тієї ж ночі (6 червня – ред.) під обстрілом опинився аміакопровід на території Куп’янського району. Ця ділянка Харківської області розглядається окупантами як один з потенційно найбільш імовірних напрямків контрнаступу ЗСУ. Не варто забувати, що буквально за тиждень до цієї події з’явилось повідомлення про мінування іншого критичного об’єкту на півдні – кримського заводу «Титан» в окупованому Армянську.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На мою думку, підрив Каховської греблі також тісно пов’язаний із ситуацією на ЗАЕС. Ідеться про наповнення так званих відстійників – охолоджувачів реакторів, яке прямо залежить від кількості води, що надходить безпосередньо з Каховського водосховища.

Таким чином російська Федерація пішла шляхом створення штучних техногенних катастроф на всіх ділянках можливого контрнаступу ЗСУ. Не варто розглядати ситуацію з підривом Каховської ГЕС як окремий епізод.

Відкритим залишається питання, а саме: як саме такі цілеспрямовані дії агресора можуть позначитись на театрі бойових дій і вплинути на розстановку сил на фронті.

Слід зауважити, що навіть до катастрофи фахівці оцінювали гіпотетичну можливість прориву ЗСУ саме на Херсонському напрямку шляхом перетину ріки Дніпр як малоймовірну. Більш реалістичним напрямком українського контрнаступу все ж розглядалась Запорізька область, що не вимагає форсування водної перешкоди. Але варто говорити про те, що даний злочин готувався росіянами заздалегідь. Рівень води в Каховському водосховищі, за оцінками європейських спеціалістів, за останній тиждень був штучно піднятий з відмітки 14 м до 17 м.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Імовірно, окупанти вивільнили певну кількість особового складу і техніки, які тепер можуть перекидати на інші, потенційно небезпечні для себе напрямки. Зокрема, є інформація, що російські війська з прибережної зони частково відійшли вглиб лівобережжя Херсонщини й готуються до відправки на Запорізький фронт.

Також звертаю увагу на іншу важливу точку на мапі окупованого півдня – Кримський півострів.

За дивним збігом обставин (а може й не збігом) наповнення водосховищ Криму в літній сезон зараз перебуває на рівні 80%, за оцінками окупаційної адміністрації. Тобто запаси води готувалися завчасно. У Північнокримському каналі, за цими даними, зосереджено близько 40 млн кубометрів води. За їхніми прогнозами, це дасть можливість Криму пройти піковий літній сезон без особливих втрат. Усе це свідчить: підготовка до теракту зайняла в окупантів від кількох тижнів до місяця.

Зауважу, за оцінками вибухотехніків, для підриву Каховської греблі з подібним характером руйнувань необхідно від 20 до 30 тонн вибухових речовин. Таку кількість окупанти теж мали готувати заздалегідь. Інформацією про мінування росіянами машинної зали гідроелектростанції українська сторона володіла ще у жовтні минулого року. Ще тоді розглядались імовірні наслідки підриву.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Головне: проти кого ж був спрямований цей удар? Від нестачі питної води потерпатимуть райони, контрольовані ЗСУ. Кривий Ріг на 70% залежний саме від цих водних джерел. Рішенням Уряду вже виділені 120 млн грн на вирішення проблем із питною водою в Миколаївській області. Основний удар даного теракту припадає на сільгосппідприємства, зосереджені на Херсонщині, Запоріжжі й Дніпропетровщині. Таким чином, шляхом техногенної катастрофи РФ намагається спровокувати ще й штучний голодомор, а також заблокувати зернову угоду. Усі ці елементи картинки складаються в єдиний пазл.

Нагадаю, речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що гребля Каховської ГЕС була під контролем Росії. І саме Росія несе відповідальність за руйнування, спричинені цією війною.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності