Підняття мінімальної зарплати до 3200 гривень викликало на біржі праці неоднозначні емоції. Про це заявила кандидат економічних наук, доцент КНУ ім. Шевченко Анна Харламова.
«Багато вчених, які вивчають взаємозв‘язок мінімального розміру оплати праці та рівня життя, вважають, що його збільшення нерідко призводить до зростання безробіття. Прожитковий мінімум краще замінити гідною мінімальною погодинною оплатою відповідних типів робіт, як практикують в розвинених країнах. І було б добре перерахувати зарплати бюджетників ( лікарів і вчителів) у прив’язці до кваліфікації. Що стосується бізнесу, то тут навряд чи підвищать оклади працівникам, адже зарплати розраховують від прибутку, який все не росте» — повідомляє Харламова.
Найлегше знайти роботу в таких містах, як Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ і Львів, до середині жовтня становище з вакансіями покращилося в Кіровоградській, Чернігівській та Львівській областях. Зворотна тенденція до зменшення кількості вакансій спостерігається в Хмельницькій, Запорізькій, Херсонській, Тернопільській та Івано-Франківській областях.