Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Події

Північне сяйво над Україною?! – мабуть, боги з’їхали з глузду (фото)

Схоже на північне сяйво явище спостерігали мешканці кількох інших північних областей України, а також на території Білорусі.

У неділю, 23 квітня, незвичайне явище, дуже схоже на північне сяйво, спостерігали мешканці Київської області, а також українці в інших регіонах країни. Повідомлення про кольорові спалахи в небі надходять із Білорусі.

Фотографії, на яких зафіксовано яскраво-рожеве вечірнє небо, публікують у соцмережах.

ФОТО: північне сяйво над Івано-Франківськом

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Про незвичний рожевий колір неба і яскраві спалахи в ньому повідомляли, зокрема, мешканці Броварів та Бородянки, Львова та Івано-Франківська.

Фото та відео рідкісного для України явища опублікували у мережі очевидці.

Таке ж явище спостерігали також у Чернігівській та Черкаській областях.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Яскраві спалахи, які забарвлювали небо різними кольорами були також на півночі Рівненщини та Волині. Вони були короткими і тривали всього декілька хвилин.

Коротке відео спалахів, які тривали кілька хвилин, зняли у небі над Львівщиною.

За північним кордоном України це явище спостерігали над білоруськими містами Молодечно, Слуцьком, Биховим, Вітебськом. Візуально воно було схожим на кольоровий серпанок у небі.

Північне сяйво виникає внаслідок бомбардування атмосфери Землі зарядженими частками сонячного вітру на висотах від 100 до 400 км, що спричиняє іонізацію азоту, водню та кисню й вони починають випромінювати світло. Кисень випромінює зелене сяйво на довжині хвилі 557,7 нм (нанометрів) й червоне на 636,4 нм, азот – зелене сяйво на 522,8 нм.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, раніше фахівці роз’яснили ймовірну причину величезного спалаху, який бачили мешканці Київської області вночі 19 квітня.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності