Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Платних доріг ще не збудували, а мінімальний тариф вже встановили…

Кабінет Міністрів України схвалив максимальний розмір вартості проїзду дорогами, які побудують на умовах концесії. Ціни коливатимуться від 80 копійок до 4,6 грн — залежно від виду транспорту.

Відповідне розпорядження ухвалили на засіданні Кабінету міністрів.

У постанові зазначено, що вартість одного кілометру проїзду на платній дорозі залежатиме від виду транспорту (ціни вказані в євро, станом на 23 грудня офіційний курс цієї валюти становив 34,56 грн.):

  • Мотоцикли та легкові автомобілі — €0,023 (80 копійок).
  • Вантажні авто з дозволеною максимальною масою від 3,5 до 12 тонн, автопоїздів з дозволеною максимальною масою до 12 тонн, автобусів з кількістю місць для сидіння від 10 до 29 і з дозволеною максимальною масою не більше 12 тонн — €0,045 (1,5 грн).
  • Вантажні авто та автопоїзди з дозволеною максимальною масою більше ніж 12 тонн, автобуси з кількістю місць для сидіння більше ніж 29 і з дозволеною максимальною масою понад 12 тонн — €0,133 (4,6 грн).

Що таке концесія і навіщо вона потрібна?

Це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об’єктів державної власності (як-от дороги, аеропорти, підприємства тощо) в тимчасове користування приватним підприємствам.

Для держави концесія цікава тим, що залучаються кошти приватної компанії, але держава зберігає контроль над самим об’єктом концесії. Також завдяки компанії-концесіонеру об’єкт може підвищити свою конкурентну спроможність і посилити якість послуг.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Сам концесіонер отримує державні гарантії повернення значної частини тих коштів, які він вклав, та розподіл ризиків.

Чи є в Україні концесійні дороги?

Наразі в Україні немає доріг, переданих у концесію. Однак у лютому 2018 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає можливість будівництва таких шляхів.

Згідно з законом, на умовах концесії можуть будувати дороги загального користування державного значення. А усі платні дороги обіцяють забезпечити безкоштовними альтернативними шляхами. У Міністерстві інфраструктури тоді зазначили, що вже наявні дороги платними не стануть.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Наприкінці жовтня в уряді повідомили, що обрали шість ділянок доріг для реалізації першого етапу програми державно-приватного партнерства.

Платними дорогами мають стати автошляхи Харків – Дніпро – Запоріжжя (M-29, M-04, M-18), Бориспіль – Полтава (М-03), Херсон – Миколаїв (М-14), Київ – Житомир – Рівне (М-06), Ягодин – Ковель – Луцьк (М-07, М-19), Дніпро – Кривий Ріг – Миколаїв (M-04, H11). Загалом це становить 1500 кілометрів доріг.

Ці траси сполучають 10 регіонів України. Якщо їх передадуть у концесію, там мають провести реконструкцію, поточний та капітальний ремонт.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, у середньостроковій перспективі міністерство планує залучити 9 мільярдів доларів приватних інвестицій.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності