Головний редактор американського видання Vogue Анна Вінтур виступила на захист обкладинки журналу з Камалою Гарріс – першої в історії темношкірою жінкою на посаді віце-президента США.
Журнал Vogue після виходу номера розкритикували за те, що Гарріс зображена на фото в неформальному одязі і кедах Converse, а деякі користувачі соцмереж звинуватили видання в спробі освітлити шкіру нового віце-президента США.
Сама Гарріс після виходу номера заявила, що хотіла бачити в ньому іншу свою фотографію, в діловому костюмі.
Вінтур у вівторок виправдовувалася в інтерв’ю New York Times Swish Каре Свішер, що єдиною метою видання було підкреслити успіх, якого досягла Гарріс.
“Ми хотіли лише віддати належне дивовижній перемозі обраної віце-президентом Камали Гарріс, показати важливість цього моменту в історії Америки і його важливість для всіх жінок світу не з білим кольором шкіри“, – сказала головний редактор Vogue.
“Вся наша команда була переконана, що менш формальний портрет обраної віце-президентки дійсно відображає момент, в якому ми живемо“, – сказала Вінтур.
Редактори журналу порахували, що фото в неформальному одязі відображає трагічну ситуацію, в якій опинився світ через пандемію коронавірусу, на тлі якої Гарріс і Джо Байден вели свою кампанію.
Джо Байден і Камала Харріс виступили перед американцями
“Ми вибрали цю менш формальну фотографію, щоб відобразити трагічний момент у всесвітній історії […], тому що вона добре характеризує кампанію Байдена і Гарріс і все, чого вони намагалися домогтися і, впевнена, доб’ються“, – додала журналістка, яка сама давно є членом Демократичної партії.
Джерела в редакції Vogue розповідають, що фотографія в формальному костюмі, можливо, з’явиться в окремому тиражі номера журналу, присвяченого Харріс.
Обидві фотографії зняв Тайлер Мітчелл – перший в історії Vogue чорношкірий фотограф, який зробив в 2018 році фото для обкладинки журналу.
Vogue і Анну Вінтур і в минулому звинувачували в расизмі, а журналісти видання скаржилися на прояви расової упередженості на робочому місці.
Зокрема, на це поскаржився редактор британської версії журналу Едвард Еннінфул – він стверджував, що охоронець в редакції упереджено поставився до нього із-за його раси.
У червні минулого року Беверлі Джонсон, перша темношкіра модель, що з’явилася на обкладинці Vogue, теж звинуватила редакцію в тому, що в ній не дають шансів на зростання темношкірим співробітникам.
“Зауважу, що в мережі безліч фотографій політика в кедах, а спроба диктувати поважному виданню, яку йому публікувати фотографію є першим проявом цензури ЗМІ з боку члена Демократичної партії США замаскованої під боротьбу із расизмом. Те ще буде далі, ось побачите“, – коментує подію політичний аналітик і діяч Тарас Боднар.