МОЗ разом з іншими міністерствами працює над черговим покращенням – впровадженням в Україні Міжнародної класифікації функціонування.
Це система, яку використовують в усіх розвинених країнах лікарі, педагоги, фахівці з реабілітації та психологи, щоб всебічно зрозуміти стан здоров’я людини і краще спланувати лікування, реабілітацію та створення послуг для людей з хронічними захворюваннями або інвалідністю.
Головне завдання – зробити процес реабілітації безперервним: з моменту виникнення проблеми зі здоров’ям, до максимально можливого відновлення функціонування. Для цього ми повинні змінити процедуру визначення інвалідності, так і послідовність дій, які будуть допомагати людині з інвалідністю, максимально адаптуватися до навколишніх умов.
У грудні Уряд ухвалив розпорядження щодо впровадження МКФ. Класифікація, прийнята Всесвітньою організацією охорони здоров’я, не є інструментом оцінки, навпаки – у МКФ, включені всі аспекти життя людини, а не тільки діагноз.
Так, основні компоненти МКФ – це функції і структура тіла: активність, пов’язана з завданнями і діями людини і участь – залучення в життєву ситуацію; Додаткова інформація по тяжкості і факторів зовнішнього середовища.
Головною перевагою МКФ для пацієнтів є інтеграція фізичних, ментальних і соціальних аспектів їх стану.
В цілому усе це звучить гарно, але насправді ховається за черговою зміною у МОЗі, від котрого, відколи там керує громадянка США, українці начого доброго не сподіваються?