Польща, швидше за все, скоротить фінансову підтримку мільйонів українських біженців, яких вона приймає, заявив уряд країни.

Хоча уряд у Варшаві був одним із найзапекліших прихильників України, допомагаючи їй захиститися від вторгнення росії, пропонуючи фінансову та військову допомогу та слугуючи воротами для західних поставок, зв’язки між двома країнами погіршуються напередодні виборів у Польщі, пише Bloomberg.

Підтримка біженців, яка включає в себе скасування вимог про проживання та надання дозволів на роботу, безкоштовний доступ до шкіл, медичного обслуговування та сімейних допомог, не буде продовжена в наступному році, повідомив телеканалу Polsat офіційний представник уряду Петро Мюллер.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“Ці правила просто перестануть діяти наступного року”, – заявив Мюллер у понеділок. – “Я думаю, що правила не будуть суттєво розширені”.

За словами Анни Шмідт, заступника міністра сім’ї та соціальної політики, Польща витратила близько 2,4 мільярда злотих (550 мільйонів доларів) на виплати для українських сімей, які втекли до Польщі від війни.

Українські “біженці” в Польщі – деталі

Наявність друзів і знайомих в Німеччині, більш високі заробітки і соціальні виплати є основними причинами, чому українські біженці залишають Польщу і їдуть до Німеччини.

Згідно з даними Євростату, на кінець червня 2023 року в Німеччині було зареєстровано приблизно 1,1 мільйона громадян України, тоді як у Польщі їх було майже 975 тисяч. Це означає, що з серпня 2022 року кількість зареєстрованих біженців у Польщі зменшилася більш ніж на 350 тисяч. людина, а в Німеччині – зросла більш ніж на 410 тис.в той же час.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Зазначимо, що насправді українців у Польщі від 7 до 5 мільйонів, а 975 тисяч – це ті, хто живе виключно на соціальну допомогу, вимагаючи собі від польської влади безплатне житло, комуналку, гроші, продукти, одяг і… рускаязичних шкіл для своїх дітей, називаючи себе “рускаязичними українськими біженцями” на дорогих іномарках і т.д., а ось працювати і заробляти на своє забезпечення ці люди не хочуть. У той час більша частина українців у Польщі навіть не реєструються як біженці, а мовчки працюють на себе і економіку цієї чужої сусідньої Україні держави.

І ось, якщо цей мільйон викликає огиду в самих українців, то що відчувають самі поляки по відношенню до них і їхня економіка за ці останні два роки?..