Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Польща замість “Тополі” затримала ще 20 українських ветеранів

У Польщі затримували на вимогу РФ близько 20 українських АТОвців, але справа Ігоря Мазура “Тополі” є прецедентом.1470060691190918975

Про це заявив представник Уповноваженого ВР з прав людини з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига в ефірі “Громадського радіо”.

Насправді Ігор Мазур — не перший доброволець, учасник АТО, який затриманий в Польщі. За нашими даними, там уже знаходяться біля 20 осіб, які затримані на вимогу Росії. Деякі під вартою в Польщі вже півтора року”, – сказав адвокат Мамалига.

Із цих 20 осіб вдалося шляхом правової допомоги та через МЗС витягнути і звільнити лише одну особу, це було в минулому році. Решта перебувають у підвішеному стані: нібито Польща заявляє, що їх видавати не будуть, але Польща відмовляється їх звільняти”, – зазначив правозахисник.

“Тому що запущений так званий екстрадиційний механізм, який чітко виписаний у відповідних конвенціях. З одного боку Польща каже: “Ми виконуємо взяті на себе міжнародні зобов’язання, в тому числі перед Росією”. З іншого боку — “ми підтримуємо Україну в її боротьбі проти Росії”. В тому і вся складність”, – пояснив Андрій Мамалига.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИПоляки затримали “Тополю” для з’ясування… ким він є?

Нагадаэмо, Ігоря Мазура “Тополю” затримали польські прикордонники о 8-й годині ранку 9 листопада при перетині пункту пропуску “Ягодин-Дорогуськ”. Затримання відбулося за запитом Інтерполу на вимогу прокуратури Російської Федерації, яка звинувачує Мазура у “злочинах тероризму”, вчинених у Чечні.

Вчора, 11 листопада, після допиту в окружній прокуратурі міста Холм Мазура відпустили на поруки генерального консула України в Любліні. На час очікування та розгляду екстрадиційного запиту він мешкатиме в Генеральному консульстві.

Ігор Мазур — заступник голови партії УНА-УНСО, учасник війни проти РФ в Абхазії на боці Грузії, учасник АТО на Донбасі — офіцер ЗСУ, заступник начальника штабу 131-го розвідувального батальйону.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності