Компанія з Гонконгу контролює ключову частину польського порту в Гдині, що викликає занепокоєння з точки зору національної безпеки, оскільки він знаходиться поруч з причалом, який використовується для розвантаження військової допомоги США і НАТО для України.
Польська влада заявляє, що пильно стежить за Гданським контейнерним терміналом (ГКТ), яким управляє Hutchison Port Holdings, дочірня компанія CK Hutchison Holdings зі штаб-квартирою в Гонконзі. На уряд чиниться тиск з вимогою віднести термінал до об’єктів критичної інфраструктури, пише Politico.
«Все, що має відношення до безпеки Польщі, постійно аналізується», – сказав заступник міністра оборони Цезарій Томчик в інтерв’ю POLITICO.
«Це, очевидно, включає в себе питання постачання зброї в Україну, і ми робимо все можливе, щоб максимально убезпечити цей процес», – йдеться у повідомленні.
Зазначимо, GCT – це контейнерний термінал з повним спектром послуг для обробки важких вантажів у Гдині, що займає близько 20 гектарів і майже 600 метрів набережної в порту Балтійського моря.
Термінал розташований навпроти бази польського спецназу та військово-морської верфі, де будуються польські ракетні фрегати. Міністерство оборони США тимчасово використовує сусідній док для розвантаження військового спорядження НАТО і США для Північно-Східної Європи, а також обладнання, що прямує до України.
Занепокоєння з приводу безпеки пов’язане не лише з близькістю Hutchison до ключових військових об’єктів НАТО і Польщі в порту, але й з можливістю компанії перешкоджати доступу до порту.
У серпні обладнання для американської армії мало бути розвантажене на причалі біля GCT. Однак ніс корабля виступав приблизно на 50 метрів у зону Hutchison, і компанія відмовилася дати згоду на розвантаження. Керівництво порту Гдині намагалося втрутитися, щоб знайти рішення, але в кінцевому підсумку перевантаження військової техніки не відбулося.
Війна, що триває в Україні, стала тривожним дзвінком для польської влади, і зараз вона обговорює способи захисту критично важливої інфраструктури в країні.
Спікер Держдепу США Меттью Міллер заявив, що Штати стурбовані посиленням співпраці росії та Китаю.
На початку травня Сі Цзінпін здійснить свою першу поїздку до Європи після пандемії коронавірусу.
Крім того, у травні російський диктатор володимир путін збирається з візитом до Китаю для переговорів із Сі Цзіньпіном. Це може стати першою закордонною поїздкою глави Кремля після переобрання на новий президентський термін.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…