Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Події

Попівське божевілля на Львівщині набирає розмахів, – спроба будівництва “церкви” на Високому замку

У львівському парку «Високий замок» двоє чоловіків, які представились священослужителями, намагались незаконно збудувати церкву. Роботи велись переважно вночі та у вихідні дні, і таким чином чоловікам вдалось залити фундамент та облаштували намет. Жодних дозвільних документів на будівництво у чоловіків не було. Зранку 16 липня незаконну конструкцію примусово знесли.

Незаконне будівництво у парку «Високий замок» працівники ЛКП «Зелений Львів» помітили ще два тижні тому. Двоє чоловіків, які представились єпископом Михайлом Ковалем та піддияконом Михайлом УГКЦ, заявили комунальникам, що будують церкву Івана Хрестителя. При цьому жодних дозвільних документів на будівництво не надавали.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: ПОПІВСЬКЕ БОЖЕВІЛЛЯ НА ЛЬВІВЩИНІ (ФОТО, ВІДЕО)

Саме будівництво велось неподалік хресної дороги у парку «Високий замок».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Два тижні тому ми їх попередили, щоб вони не вели ніякого будівництва і просили показати нам дозвільні документи. Вони нічого не представили, і ми звернулися в поліцію, однак нам порадили боротися поки своїми силами. Вчора ми знову мали з ними розмову і сказали, щоб вони добровільно забрали свої речі, але вони цього не зробили», – розповів журналістам майстер парку «Високий замок»» Богдан Москвяк.

За його словами, роботи з будівництва велися переважно у вихідні дні або вночі. Чоловіки власними силами замішували бетон і вже встигли покласти фундамент.

 

ФОТО: Псевдосвященики встигли залити фундамент

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Керівник адміністрації міського голови ЛМР Євген Бойко ввечері 15 липня оприлюднив у Facebook відео з місця незаконного будівництва. На відео «єпископ» Михайло Коваль та «піддиякон» Михайло запевняють, що будують церкву на основі архівних документів. Водночас жодних документів показати представникам мерії вони не змогли.

«Все це промолювалось. Прийшов пан Степан – юрист, приніс нам документи, що 1670 року польський пан дав цю землю, щоб храм будувати…Добре би було, якби ви на основі архівних документів вивели цю земельну ділянку під божі цілі з комунального підприємства. Територія була б віддана під церковні цілі», – заявив Михайло Коваль.

«На основі архівних документів тут була церква Івана Хрестителя, тут божий храм», – підтримав колегу «піддиякон» Михайло.

Чоловіки також заявили, що належать до «Єдиної Соборної та Апостольської церкви УГКЦ». Зазначимо, що така конфесія ніде офіційно не зареєстрована. Та й чоловіки не показали жодних документів, які б довели їхню приналежність до якоїсь релігійної громади.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Зранку 16 липня працівники парку за допомогою спеціальної техніки розчистили територію незаконного будівництва, засипали її ґрунтом та порівняли. Жодних слідів будь-якого будівництва на місці не залишилось. В момент демонтажу фундаменту церкви, за словами Богдана Москвяка, на місці події не було ні псевдоєпископа, ні його помічника.

ФОТО: Зранку 16 липня територію, де велось незаконне будівництво, почистили

«Сьогодні ми їхні речі забрали і почистили територію. У подальшому будемо дивитись, пильнувати, щоб не відновилось будівництво», – зазначив Богдан Москвяк.

Синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ о. Юстин (Бойко) заявив, що «єпископ» Михайло та його помічник не мають жодного стосунку до УГКЦ.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Жодного погодження на будь-яке будівництво у підніжжя Високого замку не було. Одного з тих, хто представляє себе єпископом, я впізнав. Це є колишній єромонах одного з монастирів, який був видалений з монастиря через порушення дисципліни, а також через певного роду психологічні відхилення. Тому просимо усіх громадських діячів взяти до уваги той факт, що дані особи хоча й представляються, що вони належать до УГКЦ, насправді не мають жодного відношення до УГКЦ», – заявив отець Юстин у своєму відео-зверненні.

Кількість переглядів: 1,896 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності