Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Політика

Президент ветував закон про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на ухвалений Радою закон про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Як повідомляється на сайті Верховної ради, глава держави надав до документу свої зауваження. Так, Зеленський вказав на суперечності у законі – одна його норма надає міжнародним експертам вирішальний голос у конкурсній комісії, а інша визначає, що для прийняття рішення про призначення члена ВККС необхідно по два голоси українських та міжнародних експертів.

Також Зеленський пропонує передбачити, що ВККС вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше одинадцяти членів, щонайменше шість із яких призначені з-поміж суддів або суддів у відставці.

Крім того, президент пропонує встановити, що на запит члена першого складу Конкурсної комісії для організаційного, технічного забезпечення здійснення його повноважень вона може залучати помічників, перекладачів. Фінансування діяльності таких помічників, перекладачів може здійснюватися із залученням міжнародної технічної допомоги.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила зміни до Закону «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України для відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). За відповідний проект закону №3711-д про перезапуск судової реформи проголосували 293 народних депутата.

У першому читанні  законопроект №3711-д проголосували ще у березні. Документ передбачає перезапуск судової реформи та встановлює порядок функціонування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, робота якої була довгий час заблокована.

Кількість переглядів: 18,113 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності