Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Прикарпатська омбудсмен інспектувала щодо COVID-19 заклад свого колишнього керівника

Моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області Людмили Непийводи та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області Світлани Дем’янчук здійснили візит до Івано-Франківського геріатричного пансіонату, де виявили багато порушень.

(Цікаво, що ще до недавнього часу представниця омбудсмена в області Людмила Непийвода працювала в Департаменті соціальної політики ІФ ОДА саме під керівництвом Віталія Яворського, який сьогодні являється директором геріатричного пансіонату. Але, на жаль, на час інспекції директор вже певний час перебував на лікуванні коронавірусу, попри те, що він є чи не єдиним в Україні керівником закладутакого типу, який з моменту оголошення в країні карантину сам добровільно залишився на самоізоляції поруч зі своїми підопічними у цей складний час, – ред.).

Станом на 26 травня у пансіонаті проживає 148 підопічних, з яких 85 осіб з інвалідністю, йдеться на сторінці Офісу Омбудсмана України

На момент візиту в 12 працівників діагностовано ГРВІ та запалення легень, в одного працівника підтверджено гостру респіраторну хворобу COVID-19, з них, 5 осіб госпіталізовано до закладів МОЗ.

Про випадки підозри чи захворювання на коронавірусну хворобу серед підопічних моніторинговій групі не повідомили, проте 2 мешканці установи мають ознаки ГРВІ та ізольовані від інших підопічних.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Варто зазначити, що в пансіонаті вживалися певні заходи щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції. Зокрема, із запровадженням загальнонаціонального карантину керівництвом установи ухвалено рішення про роботу установи в закритому режимі на весь період карантину. Після завершення зміни, яка відпрацювала вахтовим методом 21 день, здійснюється тестування працівників, які заступають на зміну. На день візиту в пансіонаті наявні швидкі тести на SARS-CoV 2 (IgG,IgM ) в кількості 127 одиниць.

Також затверджено Алгоритм дій у разі підозри на COVID-19 підопічних чи працівників. Щоденно підопічним та працівникам проводиться температурний скринінг. Для цього в установі наявні 4 безконтактних термометри.

В достатній кількості персонал забезпечений засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими та антисептичними засобами.

Для ізоляції підопічних з підозрою/захворюванням на COVID-19 визначено окремі приміщення на 4 ліжко-місця, проте, їх недостатньо, виходячи із загальної чисельності мешканців пансіонату.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Право підопічних на зв’язок із зовнішнім світом (телефонні розмови та скайп-зв’язок з близькими особами, користування мережею Інтернет) забезпечується частково. На час карантину також заборонені побачення з родичами.

Підопічні в умовах карантину мають можливість отримувати посилки та передачі, здійснюється відповідна їх дезінфекційна обробка.

Разом з тим, поспілкувавшись з окремими працівниками, ознайомившись зі службовою документацією, з’ясовано, що пансіонат не повною мірою готовий до запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

При вході в установу відсутні інформаційні матеріали щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції, наявні лише повідомлення про карантин та заборону входу на територію пансіонату.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

В пансіонаті відсутній план протиепідемічних заходів щодо недопущення поширенню коронавірусної хвороби, не налагоджено взаємодію із закладами МОЗ у разі спалаху в установі коронавірусної інфекції.

Не здійснюється контроль за допуском до роботи персоналу з ознаками підвищеної температури чи хворобливого стану. Також не здійснюється контроль за дотриманням маскового режиму підопічними. Під час прогулянок підопічні не користуються засобами індивідуального захисту.

У пансіонаті не запроваджено спеціальної процедури утилізації медичних відходів, зокрема, використаних засобів індивідуального захисту.

101 підопічний пансіонату у віці 60 років і старші, тому недодержання протиепідемічних заходів може становити загрозу не тільки їхньому здоров’ю, а й життю.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Крім того, встановлено, що Івано-Франківський геріатричний пансіонат не має ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, при цьому, у структурі пансіонату є відділення із штатною чисельністю 59 одиниць, з яких, 4 лікарі. Лікар-епідеміолог та інфекціоніст відсутні.

Так, всупереч законодавства, лікарі пансіонату видають лікарські свідоцтва про смерть та встановлюють причину смерті підопічних. Так, впродовж січня-травня 2020 року в пансіонаті померло 13 підопічних, з яких 9 осіб – під час карантину (у 2019 році – 35 осіб). Причиною смерті у більшості померлих визначено хронічну серцево-судинну недостатність, кардіосклероз та гіпертонічну хворобу. Тестування на коронавірусу хворобу померлим не проводилося.

(При цьому суперечності в чинному законодавстві надали можливість лікарям-ФОПам видавати лікарські свідоцтва про смерть ще до настання пандемії та карантину, – ред).

Додаткового фінансування на проведення карантинних заходів пансіонат не отримував, однак, отримано благодійної допомоги (продукти харчування, медичне обладнання та засоби індивідуального захисту) на загальну суму 53,8 тис.грн.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

За результатами візиту окремі рекомендації надані керівництву пансіонату. Надалі звіт буде направлено в установу та до відповідних органів управління. – А така кількість порушень в медичній сфері, виявлених Людмилою Непийводою, яка не є медиком, у закладі, де сьогодні працює її колишній керівник, за умови об’єктивності, є приголомшливо, інакше…

На відео т.зв. інспектування пансіонату доволі красномовно виглядає дешева одноразова маска (мабуть багаторазового використання через недофінансування медгалузі) на обличчі лікаря, яка виконує обов’язки коронаінфікованого директора, та маска-распіратор із клапаном на представнику омбудсмена в області Людмили Непийводи.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності