Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

Рада ЄС примусить Польщу “полюбити” українських “біженців”…

За рекомендацією Єврокомісії Рада Європейського союзу має подовжити дію директиви про тимчасовий захист для українців до 2025 року. Рішення ухвалять наступного четверга, 28 вересня.

Про це пише Радіо Свобода з посиланням на джерела у дипломатичних колах.

Продовження директиви може бути затверджене кваліфікованою більшістю без одноголосного голосування.

Заперечення щодо продовження тимчасового захисту поки що висунула тільки Польща. Варшава вимагає збільшення фінансування від ЄС на утримання біженців.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Рада ЄС спочатку спробує затвердити рішення одноголосно під час засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС 28 вересня, щоб продемонструвати єдність ЄС, або рішення ухвалять більшістю, якщо Польща почне вдаватися до блокування.

Після затвердження продовження директиви країни-члени будуть зобовʼязані її виконувати, пояснив єврокомісар з питань зайнятості та соціальних прав Ніколя Шміт.

«Це директива, а не рекомендація», – пояснив він.

«Сподіваюся, що якщо це рішення буде ухвалене, то країни-члени ЄС все-таки його виконуватимуть, бо якщо вони не виконуватимуть його належним чином, вони повинні будуть доповісти нам, як вони поводитимуться з особами, які все ще перебувають у їхніх країнах і потребують захисту», – сказав Ніколя Шміт.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

19 вересня Європейська комісія висунула рекомендацію подовжити тимчасовий захист для українців, які виїхали до ЄС через російську агресію, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року. Причини для тимчасового захисту зберігаються, і тому він має бути продовжений як необхідна і відповідна реакція на поточну нестабільну ситуацію, вважають у відомстві.

Польща заявила, що швидше за все, скоротить фінансову підтримку мільйонів українських біженців, яких вона приймає. Хоча уряд у Варшаві був одним із найзапекліших прихильників України, допомагаючи їй захиститися від вторгнення Росії, пропонуючи фінансову та військову допомогу та слугуючи воротами для західних поставок, зв’язки між двома країнами погіршуються напередодні виборів у Польщі.

Раніше ми писали, що кількість українців, які прибули на територію Євросоюзу після початку повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року, сягає майже 10 млн людей.

Також нагадаємо, що Фінляндія відмовлятиме у захисті біженцям з України, які є громадянами третіх країн і не мають українського громадянства.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності