Німеччина надавала і буде продовжувати надавати сприяння Україні у проведенні реформ, у тому числі й матеріальне.
Про це заявив держсекретар МЗС ФРН Штефан Штайнляйн, виступаючи на німецько-українській конференції громадянського суспільства «Після Євромайдану: вперед до нових горизонтів».
«Німеччина підтримує Україну в процесі її трансформації. На додачу до нашої постійної прихильності зусиллям щодо вирішення конфлікту на сході, пакет підтримки Німеччини Україні є одним з найбільших по всьому світу», – заявив дипломат.
За його інформацією, в 2016 році Берлін виділить близько 200 млн. євро в рамках двосторонньої допомоги в ключових галузях реформ, таких як енергетика, державна адміністрація та децентралізація. Крім цього, «як і раніше доступні» 300 млн. із загальної суми кредиту в 500 млн. євро.
У червні цього року Штайнляйн і колеги з інших міністерств укотре відвідають Україну, щоб на місці оцінити, як використовуються кошти і підштовхнути хід спільного плану дій для України».
Одним з пріоритетів Німеччини є взаємодія з громадянським суспільством. Так, німецький бундестаг виділив додаткові кошти для співробітництва в цій сфері, сказав дипломат, не уточнивши суму. Спектр тем в рамках цих проектів взаємодії охоплює як конференції міст-побратимів, так і молодіжні обміни, участь громадянського суспільства у політичних процесах та просування свободи преси.
Штайнлян не згоден зі скептиками, говорять, що Україна не відбулася як держава, що реформи в ній провалилися, як і ідеї Майдану.
«Я зовсім не вірю в те, що ці скептики мають рацію. І я завжди кажу їм: одне з найбільших досягнень України – це її живе, динамічне і активне громадянське суспільство, які навряд чи можна знайти в будь-якій іншій країні Східного партнерства», – заявив заступник глави німецького МЗС.
Він вважає, що саме громадянське суспільство може відіграти вирішальну роль у проведенні урядом амбітних реформ в умовах «безпрецедентних викликів».
Багатьох дивує така раптова по відношенню до нас щедрість Німеччини, яка є одним з найбільших критиків України з її урядом та реформами. І підозрювати, мабуть, є що?
Так політаналітик і голова ВГО «Поклик Нації» Тарас Боднар припускає, що причиною такої несподіваної щедрості німців є біженці, від яких сьогодні потерпає уся Західна і дещо менше Східна Європа.
«Пригадаймо, що ще минулої осені уряд Меркель пропонував уряду Яценюка разову допомогу Україні в 4 мільярди євро в обмін на те, щоб Україна прийняла кілька мільйонів цих потенційних «терористів і дармоїдів» з Близького і Середнього Сходу та Північної Африки… Тому, скоріш за все, ми чогось просто не знаємо», – каже цей політик і громадський діяч.
Підготував Іван Луйко