Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Разумков “ЗА” розгляд законопроєкту Бужанського про скасування вивчення предметів українською у школах

Законопроєкт нардепа-“слуги” Максима Бужанського про скасування обов’язкового вивчення 80% предметів у школах українською мовою розглянуть у ВР на 30-ту річницю Декларації про суверенітет.

Про це повідомив народний депутат від “Європейської Солідарності” Микола Княжицький у Facebook.

А колишній директор Інституту Національної Пам’яті, а сьогодні нардеп Володимир В’ятрович закликав усіх до “мобілізації”:

ТЕРМІНОВО! РЕПОСТ І МОБІЛІЗАЦІЯ!
16 липня – всі під Верховну Раду!

Сьогодні на погоджувальній раді очільник партії “Слуга народу” Корнієнко запропонував розглянути на цьому тижні законопроєкт Бужанського про скасування обов’язкового вивчення 80 відсотків предметів у школах українською мовою. Голова Верховної Ради Разумков підтримав цю пропозицію і висловив бажання розглядати її у четвер, у день 30-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України. Це глум і над нашою мовою , і над нашою Державою!” – заявив політик.

Щойно з подачі фракції «Слуга народу» голова ВР Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту на четвер антиукраїнський законопроєкт 2362 «слуги народу» Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – найбільша загроза українській мові і українській освіті з часів Януковича. Якщо його ухвалять:

Перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.

Більше того, в БУДЬ-ЯКИХ школах (включаючи школи з українською мовою навчання) буде дозволено викладати «декілька навчальних предметів» російською мовою.

Це – шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Слуги народу» і ОПЗЖ планують протягнути русифікаторський законопроєкт усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення.

Особливий цинізм – розгляд цієї московської забаганки 16 липня – в день 30-річчя Декларації про державний суверенітет України.

Я закликаю спікера Разумкова негайно припинити цю антиукраїнську провокацію, зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду на нинішній сесії.

Закликаю кожного відповідального народного депутата стати на захист української освіти і в разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Але найголовніше – прошу кожного, кому дорога українська мова і українська освіта, 16 ЛИПНЯ О 9.00 ВИЙТИ ПІД СТІНИ ПАРЛАМЕНТУ і не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде провалено або знято з розгляду.

Переконаний, що всі патріотичні партії, громадські організації і небайдужі громадяни мають об’єднати зусилля і зірвати плани реваншистів.

Прошу максимально поширити цю інформацію!“, – написав на своїй офіційній сторінці колишній директор Інституту Національної Пам’яті.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Фактично, законопроект Бужанського зупиняє перехід російськомовних шкіл на українську мову, який був запланований з 1 вересня цього року. Для цього все готово, цей процес готувався кілька років, на це витрачені ресурси, надруковані підручники. Зараз цей важливий крок опиняється на межі зриву. «Європейська Солідарність» намагатиметься зупинити ухвалення цього закону, і ми закликаємо громадськість нас підтримати. Цей законопроект тричі розглядався на комітеті гуманітарно-інформаційної політики, повертався на доопрацювання і врешті-решт не був підтриманий комітетом. Тим не менш, він чомусь виставляється на розгляд на останньому пленарному тижні цієї сесії. Переконаний, що цей законопроект абсолютно шкідливий, тому що він спрямований на розкол суспільства. У цьому документі знято дуже важливе обмеження про обов’язковість 80% частки викладання українською мовою.Найбільша небезпека у разі ухвалення цього законопроекту — це повернення русифікації в українські школи, — вважає Volodymyr Viatrovych.

Gepostet von Європейська Солідарність am Montag, 13. Juli 2020

Кількість переглядів: 1,659 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності