Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Невідома Історія

Реконструкцію виселення українців до Сибіру провели в Івано-Франківську (відео)

На Вічевому майдані в Івано-Франківську минулими вихідними відбулася військово-історична реконструкція депортації українців з етнічних земель.
Про це повідомляє інформаційний культурно-історичний вісник JARMART.INFO.
Події відбувалися на станції, куди з міст та сіл звозили українців, яких масово потягами мали вивозити на чужину в Сибір та концтабори. Українська Повстанська Армія нападає на окупантів та на російські загони, які контролюють виселення українців з етнічних земель. Й хоч не з першого разу, та все ж повстанці перемагають, а українці повертаються у свої домівки. Співорганізаторами акції були Товариство пошуку жертв війни “Память” та міський голова Івано-Франківська.
Історична довідка:
Від 9 вересня 1944 року до 1946 року понад 500 тисяч українців примусово позасудово переселили до УРСР. У 1944–1952 роках понад мільйон українців вивезли в Сибір та в концтабори, за те, що вони говорили українською та були українцями.
Це брутально здійснили російсько-комуністичні режими СРСР і Польщі із застосуванням терору, репресій, конфіскації майна, обмеження політичних, соціальних, економічних і культурних прав українського народу. Виселяли українців у різні регіони УРСР – від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.
Внаслідок переселень і депортацій у 1944–1952 роках рідних домівок було позбавлено понад два мільйони українців.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності