Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

Релігійні громади Львова знайшли компроміс

2211 січня у Львівській обласній державній адміністрації відбулась зустріч єпископа Львівського і Галицького Української Православної Церкви (МП) Філарета з керуючим Українською християнською місією відродження і милосердя «Добрий самарянин» єпископом Василем Боєчком.

Під час зустрічі єпископи обговорили питання використання двох будівель, що знаходяться на території військового містечка №112 по вул. Пекарській, 57-59, у Львові.
Нагадаємо, розпорядженням Кабінету Міністрів України Львівській обласній державній адміністрації було доручено передати майновий комплекс по вул. Пекарській, 57-59, Львівській єпархії Української православної церкви (МП), хоча довгий час за згадані приміщення боролися вірні Української християнської місії відродження і милосердя «Добрий самарянин».
Отож на зустрічі Владика Філарет озвучив своє християнське бажання щодо співпраці на одній території. Він розповів, що ще до урядового рішення Українська православна церква (МП) вирішила віддати частину приміщення, яке прилягає до храму місії «Добрий Самарянин» цій релігійній громаді.
«Це добрий намір, благий намір, який погоджений із нашою громадою, нашими священиками. Навіть багато єпископів, які цікавились ситуацією щодо майна на Пекарській, вони мене запитували чи готовий я буду підтримувати хороші стосунки з громадою євангелістів. У нас будуть дуже гарні стосунки. Неможливо розділяти дві гілки християнства на якомусь конфлікті, тим більше, що у нас єдина місія – допомогти людям знайти шлях до церкви, до Бога. Наше спільне завдання – співпрацювати у соціальному служінні людям», – наголосив єпископ Філарет.
Єпископ Василь Боєчко від себе додав, що Україні сьогодні вкрай потрібне примирення та міжконфесійний діалог. Саме тому він високо оцінює позицію єпископа Філарета та голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Сала: «Тому я мушу насамперед подякувати Богу, мушу подякувати людям, які не хочуть сьогодні порушувати божий мир, рівновагу і добробут нашого народу, і знаходять правильне вирішення цього питання».
На території майнового комплексу військового містечка планується розмістити релігійний, культурний і соціальний центр.
За словами єпископа Філарета, там будуть всі єпархіальні структури і соціальні програми, які сьогодні можуть бути під опікою церкви. Це – програми для дітей-сиріт, малозабезпечених сімей, медичні програми, служіння для людей, які перебувають у місцях позбавлення волі, тощо.
Духовенство озвучило ще одну ідею: створення хоспісу, у якому невиліковні хворі перебували б під наглядом релігійних громад, незалежно від конфесії.
Ініціатором спільної зустрічі виступив очільник Львівщини Олег Сало, а її результатом стало порозуміння між обома конфесіями, що ще раз підтвердило – Львівщина є регіоном, де панує міжконфесійна толерантність та злагода.
«Сподіваюсь, що це стане гарним прикладом не тільки для наших релігійних громад, для наших релігійних організацій, але й взагалі для нашого суспільства – як знаходити порозуміння, як знаходити компроміс», – підсумував координатор зустрічі заступник голови ОДА Андрій Мадзяновський.
Наш кор.

Кількість переглядів: 237 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності