Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Економіка

РФ нанесла удар по українській металургії

Російська Федерація завдала чергового удару по економіці України. Після того, як було заблоковано постачання енергетичного вугілля з Казахстану на українські ТЕС і “Газпром” відмовився від збільшення транзиту газу нашою ГТС, Кремль зайнявся ще однією базовою галуззю – гірничо-металургійним комплексом України.

Учора, 30 листопада, прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін підписав постанову про підвищення експортного мита на металобрухт до загороджувального рівня 100 євро за тонну. Нова ставка розпочне діяти вже з 1 січня 2022 року. І це на тлі того, що Євросоюз у листопаді переклав експорт брухту на ручне управління. І тепер металургам Туреччини, які втратили два головні джерела металобрухту для своїх заводів, просто доведеться йти в Україну і агресивніше скуповувати сировину.

Звичайно, під удар потрапляють усі металургійні заводи України, які й так працюють «з коліс», без стратегічних запасів через хронічний дефіцит металобрухту.

Ця проблема ще більше посилиться напередодні зимового періоду, коли збирання брухту утруднено через погодні умови.

Росіяни все правильно розрахували: турки заберуть український брухт, наші металурги зупиняться без сировини, а Україна забезпечуватиме весь регіон за рахунок своїх робочих місць та доходів бюджету. Таким чином наша країна заплатить вкрай високу ціну за нерішучість Кабміну обмежити експорт металобрухту влітку-восени.

Кількість переглядів: 19,179 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності