Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

Родичі загиблих і СК Чечні влаштували в Росії полювання на “героїв Чеченської”

Іноді дуже дивно спостерігати за людьми, які будучи дорослими, досвідченими, а іноді і навченим військовим досвідом, заламують собі руки з криками: «За що?» або «Чому це відбувається саме зі мною?», хоча дуже часто, відповіді лежать на поверхні.

Прямо сьогодні мережа облетіла репліка військовослужбовця ЗС РФ Романа Шадріна, з приводу його думки про Чечню: «Ось залишимо чеченців тисяч 100-120 і можемо спати спокійно років 30. Поки вони не розмножаться». І це говорить дорослий і розсудливий (військовий же) чоловік?!

Як це все уживається, в путінській Росії – не зрозуміло, з одного боку, кадирівці наводять на росіян такий жах, що ті роблять в штани прямо на ходу, а з іншого – ось такі перли видають.

Якось в одному обсязі уживаються «Герої Росії», які отримали свої нагороди за те, що стирали з лиця землі цілі чеченські селища і такі ж «Герої Росії», які «вбили свого першого росіянина в 16 років».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

З іншого боку, в державі повного і всеосяжного абсурду інакше і бути не може. Однак останнім часом, назовні виплеснулися події, які хоч і є абсурдними, в своїй основі, але самі розривають шаблон російського абсурду.

Один із тисяч “героїв Чеченської” під своїм під’їздом, Росії

Минулого тижня, на вулиці був розстріляний колишній боєць спецназу, який відзначився особливим завзяттям в Чечні. Під особливим завзяттям, маються на увазі тортури і позасудові страти місцевого населення. Чиясь невідома рука дотяглася до нього через 15 або навіть 20 років після його «геройства».

Тут доречно згадати полковника Буданова (див. Фото), насильника і вбивцю, якого не зміг засудити суд, але розплата прийшла до нього у вигляді кулі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як з’ясовується, дуже багато вчорашніх «винищувачів ЧІЧЄЙ» стали дізнаватися від знайомих, сусідів і колишніх товаришів по службі про те, що ними хтось серйозно цікавиться, і їх наполегливо шукають. Будучи людьми рішучими, колишні фахівці дуже швидко з’ясовують, що їх душами цікавиться не братва або окремі чеченці, а Слідчий комітет Чеченської республіки!

Такий поворот подій, вивів ситуацію на новий рівень! Став зрозумілий і обсяг цього заходу – запити Чеченської прокуратури спрямовано щодо сотень колишніх радянських вояків. Ось тут пішли несамовиті інтерв’ю колишніх катів, які не стримуючи сліз прямо через балаклавау (осіб і зараз не показують), видають приблизно таке: «За що? Ми просто виконували накази! ». (Не винувата я! Він сам прийшов) Навіть розуміти не хоче, що власна туртурна самодіяльність, не може прикриватися ніяким наказом! І тепер вони вимагають захисту.

Тепер вони не будуть бравими спецназерами, які знищували Самашки або пропонували залишити всього 100 тис. чеченців! Тепер вони – жертви! Ось так!

Це неприємне відкриття сколихнуло весь мілітарний гадючник РФ. Чи жарт, запити направлені по всій формі і з повним дотриманням норм КПК РФ і не куди-небудь, а в центральний архів ВС. Причому, запрошувалися дані з особистих справ військовослужбовців. Зазвичай ці дані закриті грифом, але слідчі органи мають право отримувати цю інформацію.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Далі відбулася подія, яка повинна стати уроком для всіх російських військових. У зв’язку з тим, що дані про військовослужбовців були потрібні цілком певні (де знаходився в конкретний час конкретного дня), то мова йшла про ті справи, які начебто давно і успішно поховані. Як кажуть, було організовано нараду, на якому були присутні представники МО РФ, Генпрокуратури, керівництва архіву і представники слідчих органів Чечні.

Так ось, армійці спробували перейти в атаку і змусити чеченців припинити неподобство, на що ті відповіли, що у них маса не закритих справ, з приводу тортур і вбивств «мірняка», скоєних російськими військовослужбовцями. На мляві спроби військових розповісти, що справи давні і нікому непотрібні, чеченці заперечили, що у них є заяви родичів, трупи і інші речові докази, а військові злочини не мають терміну давності! На цій оптимістичній ноті, нарада закрили.

Кровна помста у вайнахів

Нічого конкретного не вирішили. Архівісти визнали, що формально, запити направлені з дотриманням всіх норм чинного законодавства, і вони не можуть не дати цю інформацію. Міністерство оборони ж, дало пряму команду – не видавати цих даних. Зрозуміло, що в державі, де закон знаходиться на рівні набагато нижче плінтусного, такі колізії може дозволити лише глава держави.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На тому і порішили. Архів тимчасово призупинив видачу архівних даних, пославшись на вказівку вищестоячої організації, і обидві сторони звернулися до самого великого і неповторного національного лідера за роз’ясненням ситуації. Як відомо, національний лідер ніяк не відповів на це питання. З одного боку, закони РФ на території Чечні майже не працюють, але якщо продемонструвати, що вони повністю не працюють і на решті території РФ, то ніяка прокуратура, ФСБ чи СК вже взагалі не зможуть працювати на території анклаву. Це ж означає фактичну втрату контролю над суб’єктом федерації, в який вливалися гігантські кошти лише для того, щоб зберегти видимість лояльності до центру.

Відмова ж задовольнити законні вимоги чеченців, руйнує цю лояльність повністю. З іншого боку, дозволивши чеченцям отримувати дані про тих, хто катував і вбивав десятки тисяч їхніх родичів, значить – здати армійців.

Чеченці вже показали, що вони будуть використовувати ці дані для позасудових страт винуватців. За великим рахунком, у Кадирова немає вибору. Шляхом репресій він змусив замовкнути своїх недоброзичливців, але невідомщені невинні жертви волають все голосніше. Поки йшов потік бюджетних грошей і йшло відновлення Грозного, йому було чим крити. Однак перспективи збереження такого становища все примарніші. Тепер прийшов час відповідати на питання про те, чому не покарані вбивці.

Причому, родичам жертв, часто, досить знати, хто саме вчинив беззаконня і де його можна знайти. Суд і покарання вони беруть в свої руки. Процес уже пішов! З цього випливає, що Путіну важливі його власні інтереси і невелике коло його подільників. Те гарматне м’ясо, яке він кинув в Чечню для підняття власного рейтингу, йому не цікаве в принципі. Видатковий матеріал. Тепер їх почали відстрілювати як скажених собак, біля під’їздів власних же будинків!

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Через довгі роки, відплата здійснюється. І що головне, у них тепер немає за спиною ні танків, ні Градів, а в небі – ні штурмовиків і вертольотів. Тепер вони нікому не потрібні і будуть знищуватися поодинці! Що характерно, чеченці взялися карати не всіх підряд, а тих, хто конкретно скоїв злочин щодо конкретних людей. Це говорить про те, що не проти всієї армії спрямовані ці дії, а проти окремих осіб, які переступили рамки правил ведення війни, тобто – військових злочинців.

Зараз, на землі України нові російські військові творять все ті ж старі злочини: вбивства, тортури, насильство і грабіж. Напевно, вони думають, що на війні все спишеться і все їм зійде з рук.

Також російські і світові ЗМІ вже тривалий час повідомляють про полювання на ветеранів і бійців підрозділу російського приватного військового підрозділу Вагнера.

Родичі загиблих, Слідчий комітет Чеченської республіки – це все цікаво, але всім давно знайоме поняття закону кавказької кровної помсти. Але давайте згадаємо одні із мотивів для створення Ізраїлем славнозвісного Моссаду і поставлених перед ним завдань – це пошук, викрадення або ліквідація на місці не тільки військових, а всіх злочинців, що коли-небудь поставали проти Ізраїлю в цілому чи проти його громадян, хоча б навіть одного.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Тож Україні є над чим призамислитися…

“За лаштунками” матеріалами

російських і світових ЗМІ

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності