Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Блоги

Росія поглинає Донбас: про що і чому заговорили в ЄС.

LUGANSK, UKRAINE - APRIL 29, 2019: A person holds passports of the Russian Federation and Ukraine at a centre for issuing Russian passports to residents of the Lugansk People's Republic (LNR); located in east Ukraine, the self-proclaimed Lugansk People's Republic has been in military conflict with the government of Ukraine since 2014; on 24 April 2019, the President of Russia signed a decree to simplify the procedure for obtaining Russian passports for residents of Ukraine's Donetsk Region and Lugansk Region. Alexander Reka/TASS (Photo by Alexander RekaTASS via Getty Images)

Європейський союз впевнений, що Росія почала поступове поглинання  окупованих територій Донбасу. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на документ, представлений Брюсселем на цьому тижні державам-членам.

Утім виникає запитання – чому загроза масової паспортизації, яку РФ проводить на Донбасі, викликала стурбованість у представників ОБСЄ та країн ЄС лише зараз. Наразі у планах РФ — видати жителям ОРДЛО 1 млн російських паспортів. Тобто, зробити громадянами Російської Федерації близько третини населення  окупованих територій.

Підготувавши грунт до того, що представницькі органи влади в ОРДЛО на момент можливого повернення в Україну були представлені громадянами РФ. А це — черговий конфлікт. Прекрасно розуміючи, що офіційний Київ навряд чи погодитися на повернення ОРДЛО з такою кількістю російських громадян, Кремль грає в довгу.

Адже якщо Україна не захоче приймати назад ОРДЛО після виконання “Мінська”, Росія зможе добитися зняття частини санкцій. Тим часом Росія продовжує продавлювати політичну частину Мінських угод про входження квазіреспублік до складу України на правах фактично федеральних округів. І в такому випадку масова паспортизація створює передумови для прямого збройного втручання з боку РФ під виглядом захисту вже не просто російськомовного населення, але — російських громадян. Повторення абхазького сценарію..

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Я вважаю, що вся ця ситуація стала можлива, тому що і українська влада (й при Порошенкові, й при Зеленському), і європейці боялися йти на ще більшу конфронтацію з РФ. А зараз “зросійщення” українських громадян на окупованих територіях — фактично незворотний процес.

На мою думку, протистояти цьому слід, приймаючи закони, згідно з якими наявність подвійного громадянства (з будь-якою країною, не тільки РФ, тому що є загрози паспортизації українців з боку Угорщини, Польщі, Румунії) передбачає автоматичне позбавлення громадянства України.

Відсутність українського громадянства — це відсутність права голосу на виборах. Що мінімізує вплив такого роду людей на формування порядку денного в Україні, особливо в політичному векторі.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності