Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Невідома Історія

Російські претензії через монету у 2 гривні із українцем Іваном Піддубним

Росія обурена тим, що Національний банк України випустив сувенірну монету номіналом 2 гривні, на якій зображений легендарний борець, чемпіон світу українець Іван Піддубний, якого мокші уже давно привласнили.

Монета присвячена до 150-ліття з дня народження видатного українського борця, що було 8 жовтня.

Іван Піддубний вважається одним з найвидатніших професійних борців світу. Неодноразово вигравав чемпіонати світу з класичної (греко-римської) боротьби серед професіоналів, включаючи найзначущіший з них — в Парижі ( 1905-1908 роки ). За більш ніж 40 років виступів він не програв жодного змагання, чемпіонату або турніру.

Дещо раніше в Україні випустили поштові марки із легендарним українцем.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ФОТО: Народився Іван Максимович Піддубний 8 жовтня 1871 року в родині спадкового козака Максима Піддубного на Полтавщині в селі Красенівці поблизу Золотоноші

(сучасна Черкаська область).

З цього приводу в Росії знову почали привласнювати історію собі. Там вважають Піддубного своїм чемпіоном і замовчують той факт, що Іван Максимович говорив українською, на стіні в його будинку завжди висів портрет Тараса Шевченка, а коли отримував паспорт, то власноруч переправив «о», через яке на російський манер написали його прізвище, на «і». У документі національність «росіянин» закреслив і старанно вивів – «українець». За це потрапив до НКВД, його катували й він помер в Єйську від голоду.

Кількість переглядів: 16,277 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Posting....