Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

Російську мову зробили обов’язковою для навчання… за голосуванням батьків

У школі №90 Кривого Рогу учням 5-9 класів російську мову зробили обов’язковою для вивчення як мову нацменшин, хоча 60% батьків були проти цього.

Про це розповіла мама одного з учнів Вікторія Руднік, яка провела власне опитування серед батьків.

За словами директора школи Яна Довгого, рішення ухвалили після опитування батьків, яке провів педагогічний склад: за вивчення російської проголосували 75% батьків.

Учні з 5 по 9 клас мають вивчати російську дві години на тиждень. До минулого року школа була російськомовною, але, за законом про повну загальну середню освіту, заклад мав перейти на навчання українською з цього навчального року.

Обов’язкове вивчення російською у навчальному плані на 2020-2021 роки зазначене як вивчення мови нацменшин — батьки могли голосувати який саме предмет вивчати у ці дві години.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Мати одного зі старшокласників Вікторія Рудник говорить: за російську як мову національної меншини 60% батьків не голосували. Жінка каже, що збирала дані у представників батьківських комітетів.

«У нашому класі врахували думку, але в іншому класі зробили обов’язковою російську мову. З 4-го по 9-й клас обов’язковою зробили російську мову, вона називається мовою нацменшин», – каже Вікторія.

Семикласникам цієї школи запропонували або вивчати дві іноземні мови, або одну іноземну та російську. Обрали англійську і німецьку. Але вчителька німецької звільнилася. Тепер батьки не знають, які мови будуть вивчати діти, говорить мати учня Анна Германович.

За словами директора Яна Довгого, російську включили до шкільної програми на підставі заяв від батьків, які в умовах карантину у квітні-травні приймали онлайн. У голосуванні взяли участь батьки 329 дітей з 427 школярів, що навчаються у цій школі. За даними анкетування, 248 дали згоду на вивчення російської мови, це близько 75% учнів, говорить директор.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Ми в Google-формах провели опитування, вони заяви кидали на офіційну електронну адресу, на основі цих заяв ми виставили на педраді думку батьків, плани, і тоді вже педрада проголосувала. Тому що педрада є вищим колегіальним органом закладу», – сказав директор.

Аби з’ясувати, чи дійсно учнів 90-ї криворізької школи змушують вивчати російську, у міському департаменті освіти і науки питання винесли на розгляд спеціальної комісії у складі педагогів, посадовців, депутатів та батьків. Останнє засідання пройшло 27 серпня.

Керівниця департаменту освіти Тетяна Кріпак пояснює: навчальні плани і програми затверджує педрада як вищий колегіальний орган.

«Навіть якби ми дуже захотіли, ми чи обласний департамент, чи міністерство, ніхто не вправі диктувати закладу освіти й педраді, за якими саме навчальними планами й програмами цей заклад має працювати», – заявила вона.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На засіданні профільної комісії мовний конфлікт не вичерпали. Батьки обговорюють можливість проведення акцій протесту. Наступне засідання спеціальної комісії відбудеться у середині вересня.

Зазначимо, щоу цей же час російська мова викладається в більшості шкіл України, як друга іноземна, який в обов’язковому порядку вводиться з 5-го класу, і як факультатив, і учні ліцею №1 імені Лесі Українки міста Новограда-Волинського не є виключенням, і перед п’ятикласниками та їх батьками став вибір, яку ж другу іноземну мову вибрати для подальшого вивчення. На вибір була запропонована польська, німецька та російська мови, і тут батьки із учнями тут відмовилися від вивчення мови-країни агресора…

У міністерстві освіти України пояснюють, що керівництво шкіл повинно узгоджувати з батьками питання внесення російської мови як другої іноземної в навчальні плани.

Слід зазначити, що клас з вивчення російської мови просто не набрався, учні надали перевагу німецькій та польській мовам.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 3,381 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності