Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Розгляд справи про падіння літака з курсантами і офіцерами на Харківщині затягують навмисно?

11 жовтня у Київському райсуді Полтави влаштували п’яте підготовче засідання у справі про падіння літака з курсантами та офіцерами на Харківщині. У суді не призначили до розгляду по суті справу. Крім того, суд не задовольнив клопотання обвинувачених та їхніх захисників про те, щоб повернути обвинувальний акт та зупинити провадження.

“У нас є формулювання в обвинувальному акті, ідентичне по кожному з фігурантів кримінального провадження. Тому мені як стороні захисту не зрозуміло, хто ж саме не допустив, хто саме допустив (порушення ― ред.), ким були зроблені зазначені в обвинувальному акті кримінальні порушення”, — говорить захисник обвинуваченого Олександра Жука Андрій Поліканов.

Підтримали його й інші адвокати та обвинувачені.

Головне ж ― встановити істину, а не просто знайти когось, на кого ми цю справу можемо “списати“, і все. А літаки будуть падати, і будуть жінки втрачати чоловіків, батьки — втрачати дітей. Тому ми вважаємо, що, дійсно, у цій справі є дуже багато питань, до яких орган досудового розслідування підійшов формально. Тому для того, щоб потім не було того, що щось не встановили, ми вважаємо, що це клопотання є обґрунтованим”, — каже захисниця обвинуваченого В’ячеслава Глазунова Марина Юр’єва.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Потерпілі, їхній представник та прокурор були проти повернення обвинувального акту.

“Йому (Поліканову ― ред.) не зрозуміло, хто допустив, хто не допустив (порушення ― ред.). Це ми й повинні будемо з’ясовувати під час судового розгляду, а не зараз. Дії кожного з обвинувачених, були чітко зазначені в обвинувальному акті”, — розповідає представник потерпілих Віталій Погосян.

Це клопотання судді не задовольнили. Як і наступне від сторони обвинувачених ― про зупинення провадження у зв’язку з військовою службою деяких підсудних.

На судове засідання 11 жовтня прийшли близько десятка потерпілих. Це родичі загиблих в авіакатастрофі на Харківщині.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“На лаві підсудних вищі чини, шість чоловік. І начальник, і головний. Всі вищі чини. Звісно, вони будуть затягувати. Хоча вони прекрасно знають, хто, де і хто винний. Ніхто ні разу не вибачився, абсолютно. Не зверталися. Вони забрали життя дітей. Я очікую максимального і справедливого покарання”, — каже мама загиблого курсанта Володимира Олабіна Валентина Олабіна.

Розгляд справи може бути тривалим, розповів ЗМІ начальник управління Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.

“Допитано в ході досудового розслідування свідків, якщо я не помиляюся, більше 100 чоловік. Безпосередньо допитувати в судовому засіданні, я вважаю, необхідності всіх не буде. Допитаємо їх, потім перейдемо до допитів потерпілих, яких у нас теж більше 40 осіб. Це все буде відбуватися, якщо буде встановлений судом такий порядок, після дослідження письмових доказів, яких у нас на даний час 73 томи”, – говорить прокурор Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону Павло Юхимович.

Авіакатастрофа сталася 25 вересня 2020-го року біля міста Чугуїв Харківської області. Під час падіння військового літака “Ан-26” загинули 26 людей: 19 курсантів Харківського університету Повітряних сил та сім офіцерів, члени екіпажу. Основною причиною падіння визнали дозвіл керівництва на польоти конвеєрним способом, повідомляли в ДБР.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У справі — шестеро обвинувачених. Це екскомандувач Повітряних сил Сергій Дроздов, колишній виконувач обов’язків начальника університету Повітряних сил Олександр Турінський, колишній командир військової частини В’ячеслав Глазунов та його ексзаступники Олександр Вовк і Роман Куценко, а ще ― екскерівник управління польотами на аеродромі Олександр Жук.

Матеріали кримінального провадження мали розглядати на Харківщині, але на початку повномасштабної війни передали у Полтаву. Справу розслідують за двома статтями Кримінального кодексу ― це “Недбале ставлення до військової служби” та “Порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу або інші тяжкі наслідки”. Найбільша санкція – до 15 років позбавлення волі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності