Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

Розмитнення іномарок під час війни – нові правила:

Український парламент зрівняв наших співгромадян із жителями Європейського Союзу у питанні купівлі транспортних засобів та прибрав “зайві” податки та збори при розмитненні.
З 1 квітня (без жартів) розмитнення іномарок в Україні дорівнюватиме нулю – Верховна Рада ухвалила законопроект №7190 і відправила його на підпис президенту. Документ передбачає відміну на військовий час митних зборів, податку на додану вартість та акцизу при ввезенні транспортних засобів з-за кордону.

Перелік транспортних засобів, що підпадають під дію нової норми, виглядає наступним чином:

легкові та вантажні автомобілі;
мотоцикли;
кузови автомобілів;
причепи та напівпричепи;
транспорт, призначений для перевезення 10 та більше пасажирів.
Одним із авторів законопроекту №7190 зазначено голову комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Данило Гетьманцев. Він наголосив, що у документі міститься позиція Кабінету міністрів, який для прискорення процедури подав документ за допомогою народних депутатів.

У коментарі журналістам Данило Гетьманцев зазначив, що “на думку уряду, це (законопроект) дозволить тим людям, які втратили автомобілі під час бойових дій, ввезти на заміну інші транспортні засоби“.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На питання про те, скільки в результаті недоотримає державна скарбниця, він відповів, що треба порівнювати порівняні речі, адже зараз у країні – бюджет воєнного часу. Як ілюстрацію нардеп навів статистику щодо митниці, яка збирає 20% від показника мирного часу.

Скільки автомобілів знищила війна:

Голова Інституту досліджень авторинку (ІІА) Станіслав Бучацький дуже позитивно сприйняв зазначену законодавчу ініціативу. Він зазначив, що з початком війни усі могли переконатися, “наскільки автомобілі виявилися стратегічним ресурсом нашої країни”. Адже багато людей зуміли виїхати з найнебезпечніших “гарячих точок” на власному автотранспорті.

За його оцінками, десятки тисяч авто було пошкоджено або знищено. Тому можливість привезти з-за кордону та купити машину на заміну – це надзвичайно важливо, “іноді це можливість просто вижити.

Для того, щоб економіка працювала якомога ефективніше, дрібному та середньому бізнесу потрібні транспортні засоби, щоб возити товар, здійснювати постачання тощо.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кого торкнеться закон про безкоштовну розмитнення:
Глава ІІА наголосив, що ця норма стосуватиметься всіх фізичних осіб – громадян України, оскільки для Збройних сил із самого початку війни запровадили спрощену процедуру ввезення та оформлення транспортних засобів з-за кордону.

Після підписання Президентом три основні митні платежі під час оформлення іномарки буде тимчасово скасовано.

Станіслав Бучацький зазначив, що на кожен автомобіль платежі та збори нараховувалися по-різному. Митний збір прямо пропорційно залежав від вартості машини, акциз – від обсягу двигуна та року випуску транспортного засобу.

На питання про те, скільки недоотримає державний бюджет, він відповів, що на даний момент “коштує питання виживання людей та запуску економіки”. На його думку, податки треба збирати по-іншому, а не просто “поставити шлагбаум на кордоні та отримувати гроші”. Доцільно оподатковувати прибуток бізнесів, при цьому давши їм достатньо часу для запуску та розкрутки.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Голова ІНСТИТУТУ ДОСЛІДЖЕНЬ АВТОРИНКУ (ІДА) переконаний, що після закінчення війни не можна повертатися до старої системи розмитнення, тому що вона була “недосконалою і містила багато корупційних лазівок”.

На скільки подешевшають автомобілі з 1 квітня
Станіслав Бучацький навів приклад: якщо раніше за розмитнення Volkswagen Golf, який коштує 2-3 тис. євро, потрібно було платити 2-4 тис. євро, то після підписання документа президентом з 1 квітня розмитнення буде “нульовим”.

Так, за ввезений в Україну VW Golf 2008 року випуску (дизель, об’єм двигуна – 1,9 літра) вартістю 3 тис. євро до цього доводилося сплатити 3184 євро податків та зборів.

Без податків та акцизів. Українці зможуть купити авто на тисячі доларів дешевше – фото 1

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

При цьому не можна забувати про інші платежі, нагадав голова ІДА, наприклад, про постановку на облік, про сертифікат відповідності та збір до Пенсійного фонду. Але ці суми не можна порівняти з тим, що потрібно було сплатити за розмитнення.

Цікаво, що не всі експерти позитивно сприйняли законопроект №7190. Один із співрозмовників редакції на умовах анонімності розкритикував цю законодавчу ініціативу та назвав її “некомпетентним рішенням”.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності