Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

Розпочався суд за позовом кума Путіна Медведчука щодо заборони книги про Василя Стуса

Вчора, 2 жовтня, Суд розпочав розгляд справи за позовом народного депутата України від фракції «Опозиційна платформа — За життя», кума російського президента Віктора Медведчука проти журналіста Вахтанга Кіпіані з вимогою заборонити книгу останнього «Справа Василя Стуса».kjgkdghd

Так, Медведчук подав позов «про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації та заборону розповсюдження книги».

Крім того, позов стосується не тільки самого Кіпіані, а й ТОВ «Видавництво «Віват» та ПП «Юнісофт».

За словами Кіпіані, позов стосується двох публікацій в книзі, «в яких описуються колізії із захистом Віктором Медведчуком поета і члена української-гельсінської групи Василя Стуса».

«Він був державним призначеним адвокатом і, як багато інших державних адвокатів в часи Радянського союзу, він виконував роботу, як міг. Досвід показав, в порівнянні з іншими адвокатськими історіями того часу, він не дуже якісно захищав. Більше того, він допустив деякі речі, які, на мій погляд, з моральних і етичних причин, навіть через 40 років, пробачати не можна», — наголосив журналіст.

На його думку, такий позов є свідченням спроби тиску на свободу слова.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Віктор Медведчук посилається на 9 епізодів з книги, яка містить 688 сторінок і їм потрібно перевірити достовірність усіх цитат.

Мова йде про такі цитати:

  • «…розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) — призначений державою адвокат Медведчук»;
  • «… Вітє, що виховувався у родині політзасланця …кажуть — шуцман ( шуцман – працівник охоронної поліції Третього рейху)»;
  • «… чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»;
  • “Адвокати відверто «відбували номер», не забуваючи, правда, здирати гонорари з убитих горем родин…»;
  • «…шістка комуністичної системи Медведчук…»;
  • «… син поліцая…»;
  • «…Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»;
  • «… він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?…»;
  • «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».

Нагадаємо, наприкінці серпня стало відомо, що Віктор Медведчук подав до суду на Вахтанга Кіпіані з вимогою заборонити розповсюдження книги «Правда Василя Стуса», яка створена журналістом спільно з Видавництвом Vivat.

У книзі є епізод про судовий процес над дисидентом у 1980 році. Суд проходив за зачиненими дверима, під час оголошення вироку Стуса видалили із зали і вирок зачитали без нього. Стуса засудили до 10 років примусових робіт і 5 років заслання. У таборі він помер. Тоді Медведчук визнав обвинувачення «правомірними».

За офіційною інформацією, причина смерті — зупинка серця. Товариш Стуса, також колишній політв’язень Василь Овсієнко, висував припущення про загибель від удару карцерними нарами, імовірно, зумисне влаштованому наглядачами.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 1,452 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності