Так, Медведчук подав позов «про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації та заборону розповсюдження книги».
Крім того, позов стосується не тільки самого Кіпіані, а й ТОВ «Видавництво «Віват» та ПП «Юнісофт».
За словами Кіпіані, позов стосується двох публікацій в книзі, «в яких описуються колізії із захистом Віктором Медведчуком поета і члена української-гельсінської групи Василя Стуса».
«Він був державним призначеним адвокатом і, як багато інших державних адвокатів в часи Радянського союзу, він виконував роботу, як міг. Досвід показав, в порівнянні з іншими адвокатськими історіями того часу, він не дуже якісно захищав. Більше того, він допустив деякі речі, які, на мій погляд, з моральних і етичних причин, навіть через 40 років, пробачати не можна», — наголосив журналіст.
На його думку, такий позов є свідченням спроби тиску на свободу слова.
Віктор Медведчук посилається на 9 епізодів з книги, яка містить 688 сторінок і їм потрібно перевірити достовірність усіх цитат.
Мова йде про такі цитати:
- «…розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) — призначений державою адвокат Медведчук»;
- «… Вітє, що виховувався у родині політзасланця …кажуть — шуцман ( шуцман – працівник охоронної поліції Третього рейху)»;
- «… чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»;
- “Адвокати відверто «відбували номер», не забуваючи, правда, здирати гонорари з убитих горем родин…»;
- «…шістка комуністичної системи Медведчук…»;
- «… син поліцая…»;
- «…Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»;
- «… він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?…»;
- «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».
Нагадаємо, наприкінці серпня стало відомо, що Віктор Медведчук подав до суду на Вахтанга Кіпіані з вимогою заборонити розповсюдження книги «Правда Василя Стуса», яка створена журналістом спільно з Видавництвом Vivat.
У книзі є епізод про судовий процес над дисидентом у 1980 році. Суд проходив за зачиненими дверима, під час оголошення вироку Стуса видалили із зали і вирок зачитали без нього. Стуса засудили до 10 років примусових робіт і 5 років заслання. У таборі він помер. Тоді Медведчук визнав обвинувачення «правомірними».
За офіційною інформацією, причина смерті — зупинка серця. Товариш Стуса, також колишній політв’язень Василь Овсієнко, висував припущення про загибель від удару карцерними нарами, імовірно, зумисне влаштованому наглядачами.