Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Політика

Саміт Україна – ЄС у березні 2014 року і угода про Асоціацію – говорять експерти

Президент України Віктор Янукович, виступаючи сьогодні на пленарному засіданні Саміту Ініціативи «Східне партнерство» у Вільнюсі, визнав: «Європейський вибір залишається для України стратегічним напрямком подальшого цивілізаційного розвитку, зміцнення місця і ролі країни у сучасному конкурентному світі». Разом з тим, Глава держави говорив про «вимушену паузу у процесі укладення угоди», яка, зі слів Віктора Федоровича, не означає припинення вкрай потрібних Україні євроінтеграційних реформ.

Орієнтовну тривалість такої паузи означив сьогодні Радник Президента України Андрій Гончарук, який в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» зазначив, що найближчою можливістю підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом може стати Саміт у форматі Україна – ЄС, запланований на березень 2014 року.

Прокоментувати, наскільки реальною є можливість того, що угоду хоча і за кілька місяців, але все-таки буде підписано, ми попросили політолога Жанну Дутчак та депутата Івано-Франківської обласної ради Руслана Гусака.

Жанна Дутчак: «Ну перенесення дати підписання угоди про асоціацію з ЄС – справа не нова. Нагадаю, про готовність обох сторін підписати угоду чимало експертів говорило ще у 2011 році. Як бачимо тоді це не вийшло – виникли певні об’єктивні обставини. Щось подібне ми маємо і зараз. Як на мене, це є робочий момент, який черговий раз засвідчує: до підписання угоди готуються ретельно і якісно. Це як студент перед екзаменом, якому вічно не вистачає однієї ночі. Нам також не вистачило однієї ночі, щоби до кінця вирішити усі неузгоджені, проблемні питання. Але нам повезло: нам оту ніч надали і тепер завдання нашої влади – і Президента, і Уряду, а вочевидь допомогти владі у цьому мають і громадські організації – повинні зробити все можливе і неможливе, щоби на березень 2014 року, коли, як зауважив Андрій Гончарук, нас очікує саміт вже не у багатосторонньому форматі, як у Вільнюсі, а у двосторонньому – Україна – ЄС – вийти з напрацьованим багажем і на цей раз вже успішно здати іспит на європейськість.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Загалом у вище зазначеному я вбачаю два позитиви: по-перше, наш Президент публічно, перед лицем європейських лідерів визнав, що європейський вибір залишається для України незмінним напрямком подальшого цивілізаційного розвитку, а по-друге, нам повірили лідери Європи і не просто повірили, а окреслили часові рамки, коли нам все-таки доведеться скласти отой іспит, про який я говорив вище, – цього разу вже сам на сам з європейським співтовариством».

Руслан Гусак: «Ну от бачите? Ті, хто говорив про обернення зовнішньополітичного курсу України на 180 градусів, згортання євро інтеграційного курсу і т.п. виявилися неправі. Президент вкотре засвідчив: назад дороги немає і курс на Європу – незмінний. Більше того, європейські лідери, на відміну від багатьох наших земляків, йому повірили і дали час. А час, повірте, у таких справах ой як потрібен. Зараз головне використати цей час максимально раціонально, тому що третього шансу нам ніхто не дасть.  І якщо від Євросоюзу ще можна очікувати тих чи інших поблажок, то народ такого не пробачить – це вже точно».

Кількість переглядів: 111 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності