Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Події

Сепаратисти прокинуться, а у них під носом – Нью-Йорк, ще й український…

Якщо у США є свій маленький Санкт-Петерсбург, своя Москва, а головне своя маленька Одеса, то чому в Україні не може бути свого Нью-Йорка? Тому на Донеччині селищу повертають його історичну назву: Нью-Йорк…Тепер це буде по-хорошому нагадувати фільм Віма Вендерса “Париж, штат Техас”. Можливо, коли стане безпечно, сюди потягнуться українські туристи.

Нью-Йорк у радянські часи було перейменовано на Новгородське. Селище розташовано неподалік від Горлівки і під самим носом у московських окупантів та їх слуг – сепаратистів…

Подання про перейменування подала Донецька обласна військово-цивільна адміністрація.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна окупувала саму себе, – постпред РФ при ООН або психіатри тут безсилі

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На засіданні комітету Ради виступила представниця громади Новгородського Крістіна Шевченко. Вона зазначила, що селище називалося Нью-Йорком до 1951 року. Але радянська влада під час холодної війни вирішила перейменувати його на Новгородське, оскільки воно “не дуже вже по-російськи й звучало.

Питанням повернення історичної назви місцеві активісти займалися з 2016 році. Російська агресія, згадує координаторка групи, підштовхнула до того, щоб вивчити історію рідного краю, – передає Вільне радіо.

Основним гаслом, під яким людей збирали на “референдум”, був “русский мир”. Ми ж через краєзнавців дізналися, що наше селище має європейське коріння. Назва Нью-Йорк була ще до німців-менонітів (меноніти — християнський протестантський рух — ред.), але саме вони викупили землі у 1879-му й за 20 років зробили величезний прорив у розвитку селища. Воно стало фактично промисловим центром, були побудовані заводи сільськогосподарських машин, цегельні заводи. Пізніше саме з Нью-Йорку люди йшли на фронт і до Нью-Йорка поверталися”, — пояснює Надія Гордіюк.

Перші клопотання щодо перейменування до обласної ВЦА, додає, залишилися без відповіді. Хоча його на громадських зборах підтримали місцеві жителі. У 2020-му вже нове звернення у Донецькій ВЦА підтримали та передали до парламенту.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Дуже приємно, що активну позицію в цьому питанні зайняла наша молодь, громадська організація “Молодь українського Нью-Йорка”.  Зокрема, у нас стрімко розвивається ОСББ, вже понад 100 будинків має, воно називається “Нью-Йорк”. Хочуть повернути історичну назву і старожили (ті, хто народився у Нью-Йорку)”, — резюмує активістка.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності