Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва, яка дозволила слідчим поліції провести обшук на робочому місці Аудіцкаса в Києві.

«Встановлено, що службові особи «Укрзалізниці» діючи під тиском членів наглядової ради цієї компанії, в 2020 році вступили в змову з посадовими особами ТОВ «Альфара», «БГС Рейл» і «Пиеспи Капітал», діючи всупереч вимозі постанови Кабміну від 30 грудня 2015 року №1147, сприяли ввезення на територію України вагонів з Російської Федерації, з метою отримання неправомірної вигоди для себе та інших осіб», – йдеться в ухвалі суду.

Кримінальне розслідування розпочато ще 3 листопада 2020 року.

Слідство підозрює, що ключову роль у цій схемі відігравав члена Наглядової ради Адомас Аудіцкас.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Надати слідчим групи та прокурорам дозвіл на проведення обшуку в нежитлових приміщення за місцем знаходження робочого місця Аудіцкаса Адомаса 23.12.1982 року народження в АТ «Українська залізниця» за адресою: м.Київ, вул. Єжи Гедройця, 5, каб 301, з метою пошуку та вилучення наступних мовлень та документів», – йдеться в ухвалі суду на обшук.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли про корупційний скандал, в якому раніше фігурував член Наглядової ради-про банкрутство UkioBankas, де Аудіцкас був тимчасовим адміністратором. Тоді він найняв адвокатську компанію Reidla Lejins & Norcous, в якій раніше працював, за 100 тис.євро на тиждень.

Як раніше повідомляли ЗМІ, Наглядова рада Укрзалізниці заблокувала реформу компанії і достроково розірвала договір з Головою правління Володимиром Жмаком…