Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

Шевченко образив науковців та ректора ІФНТУНГ Крижанівського

nafta2Нещодавно мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус на своїй сторінці в соціальній мережі оприлюднив частину програми кандидата на посаду міського голови Івано-Франківська, народного депутата України Олександра Шевченка.

«Неприпустимо, коли кандидат на посаду міського голови задля підняття власного рейтингу ганьбить людей та місто. Вважаю, що розділом 6 своєї програми О. Шевченко принизив колективи всіх ВУЗів нашого міста», – ​зауважив Віктор Анушкевичус.

Прикарпатська ІА «Версії» вирішла дізнатись думку з цього приводу у ректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахія Івановича Крижанівського*.

«Як можна з таким погодитись, звичайно автор цієї програми не розібрався у тому, що написав. Звичайно є певні проблеми, є складнощі, так як і всюди є певні обмеження фінансування в науці, враховуючи складність тієї ситуації, яка є в державі, але науковий потенціал, я можу судити по нашому університеті, він не спав за цей період. Зазначу, що є дуже серйозні виконані роботи за минулий рік: дві роботи, які виконані з участю працівників університету, удостоєні найвищої Державної нагороди – ​це Державна премія у галузі науки і техніки, це найвища нагорода в нашій країні; виконані дуже серйозні міжнародні проекти за участі нашого університету.

Я минулого тижня був в університету Лунд у Швеції, де була підсумкова конференція по виконанню одного з таких проектів. Звичайно, можна розцінити, що я хвалю наш навчальний заклад, але там було в загальному більше 20-ти університетів, 5 університетів з України і наші результати визнані найвищими. Також ми презентували програму у Верховній Раді, державну програму, яку ми ініціюємо по збільшенню власного видобутку нафти і газу та підвищення енергетичної безпеки держави, адже проведений величезний, потужний пласт досліджень. В останні роки колектив є одержимий тим, що треба давати дуже добрі, серйозні результати для підвищення енергетичної безпеки держав, бо враховуючи ту ситуацію, яку ми маємо у стосунках з Росією, а сьогодні все таки у енергетичному балансі України велика частка російського газу і ми тут маємо дуже серйозні рішення. Тому я думаю, що Олександр Шевченко напевно, не знає про ці речі, адже чому він їх заявив, на чому він базувався, мені важко сказати, проте я є вкрай подивований, що претендуючи на таку високу посаду можна так розкидатись такими голослівними заявами. Можна ж було прийти в університет і подивитись лабораторії, познайомитись з нашими працівниками і тоді робити висновки. Виконуючи великий пласт робіт по підвищенню обороноздатності – ​це є результати технічної науки, яку так негативно розписав кандидат. Ви знаєте, що переозброєння пройшло дуже швидко і є багато серйозних вітчизняних розробок. Тож я думаю, що все це швидше всього подачею людей, які не спромоглись розібратись і уточнити. Це викликало велику бурю негативу серед науковців, бо мені вже декілька дзвінків було з питанням що це таке, чому нас оцінюють таким чином», – ​прокоментував програму ректор Євстахій Крижанівський.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

*Крижанівський Євстахій Іванович – ​член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри механіки машин, заступник голови експертної ради ВАК України, голова Івано-Франківського обласного відділення АНВШУ, академік АН ВШ України з 1996 р., академік Національної академії наук України.

Джерело: Версії

P.S. А загалом яких ще заяв можна чекати від нардепа і кандидата у мери Івано-Франківська, який заявляє, що все, чого він не розуміє, буде знищувати?..

Кількість переглядів: 267 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності