Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Полеміка

Шлях «непопулярних методів» уже невдовзі зміг забезпечити позитивні результати – М.Кучернюк

Президент України Віктор Янукович у своєму нещодавньому інтерв’ю національним телеканалам озвучив кілька тез стосовно того, що очікує Україну у наступному році. Глава держави торкнувся як окремих положень держбюджету-2014, так і деяких аспектів євроінтеграції та відносин з Росією.

Щодо озвучених Президентом меседжів наші кореспонденти поспілкувались з деякими небайдужими до політики прикарпатцями.

«Станом на кінець року у нас, тобто в держави, були усі передумови для того, щоб опинитися на межі економічного дефолту, – розмірковує івано-франківський громадський активіст, політексперт Микола Кучернюк, – Складність суспільно-політичних та економічних процесів суттєво поглибилась внаслідок політичної кризи, яка проявилась у небажанні опозиції рухатися в напрямку конструктивних дій шляхом переговорного процесу з Президентом України. Поспішність рішень у підписанні міжнародних договорів про співробітництво України з представниками інших країн могло обернутися трагічними і безповоротними  наслідками для економіки країни.

Однак, як виявилось, шлях «непопулярних методів» уже невдовзі зміг забезпечити позитивні результати. Зміщення центру геополітичних переговорів від контрастної полярності до трьохстороннього діалогу Європи, України та Росії відкрило для нас можливості зовнішнього інвестування та послаблення протистояння з боку Росії. Шляхом переговорів було знівельовано  не лишень зовнішній конфлікт, але й знайдено спільні точки дотику в напрямку економічної співдружності та захисту національних інтересів.  Завдяки географічним та геополітичним особливостям країн, які є учасниками трьохстороннього діалогу, стає неможливим загострення протистояння, оскільки, навіть в газовому питанні всі троє учасників: Україна, Європа та Росія – є взаємозалежними. Сьогодні, напередодні прийняття бюджету 2014 року, який першочергового мав носити соціальний характер, як ніколи, було важливо створити твердий економічний фундамент та створити передумови для перехідного етапу адаптації української промисловості та економіки під європейські стандарти. Підписавши угоду про асоціацію є Євросоюзом, ми автоматично відкриваємо ринки для споживання європейських товарів. Конкурентність цін – це є основна запорука виживання національного виробника. Одним з найголовніших методів отримання конкурентної ціни є оптимізація виробничих потужностей і приведення їх у відповідність з новими стандартами. Для досягнення таких цілей Україні необхідні: час, фінансування і підписання відповідних договорів з Євросоюзом, які зможуть забезпечити захист національних інтересів і лібералізувати питання перетину кордонів і вільного пересування громадян України в межах Євросоюзу».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«На мою думку, – ділиться своїми думками член виконкому  Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів Станіслав Бичай, – відносини України з Росією є дуже важливим напрямком у зовнішній політиці. Більше того: добрі стосунки з Російською Федерацією є однією з важливих умов реалізації Україною її інтеграційного курсу і це вже визнали авторитетні в країні експерти-політологи.

Не для кого не секрет, що українська економіка сьогодні перебуває у кризовому стані. Відтак російські 15 мільярдів і суттєве зниження цін на газ можуть значно покращити фінансове становище України. І це вже знайшло своє відображення у проекті державного бюджету на 2014 рік, в якому, як проголосив Президент буде закладено рекордну кількість інфраструктурних проектів, суттєві видатки (6 мільярдів доларів) на погашення заборгованості Ощадбанку СРСР тощо.  Важливо також, що сьогодні Україні випала можливість відновити добросусідські відносини з нашим північно-східним сусідом у сфері торгівлі, які суттєво погіршились в останні місяці.

Глава держави продовжує наполягати на незмінності євроінтеграційного курсу України. При цьому сьогодні дуже важливо, що отримавши підтримку на Сході ми впевнено можемо рухатись на Захід. Адже співпраця з Росією будується на основі європейських норм і правил, взаємній вигоді, прозорості та врахуванні інтересів обох сторін, російські вливання в економіку України дозволять мінімізувати можливі негативні наслідки, пов’язані з модернізацією промисловості, переведення її на європейські стандарти».

«Життя в Україні – як суспільно-політичне, – говорить Микола Іванович з міста Калуша, – так і економічне поступово повертається у своє звичне русло. Майдан майданом, але сьогодні треба дбати про те, що нас чекає у наступному році: чи буде з чого платити зарплати бюджетникам, пенсії, інші соціальні виплати. Озвучені Президентом речі дають добрий знак. Президент ще раніше говорив про бюджет-2014 як бюджет регіонального розвитку. Сьогодні вже мова йде про конкретні речі – рекордну кількість інфраструктурних проектів. Приємно також чути, що московські угоди не відвернули Президента від курсу на Європу. Якби це було так, тоді за що ми мерзли на євромайданах? Звісно ж, у Європі – наше майбутнє, але у сучасних умовах важливо, щоб до цього майбутнього ми йшли не країною «третього світу», а країною, з якою рахуються у світі. Будемо сподіватись, що все озвучене Януковичем буде зреалізоване. Принаймні особисто я дуже цього хочу. Я хочу жити у європейській Україні».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 93 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності