Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Новини з дурдому

Шокуюча співбесіда із СБУшником-кандидатом на директора НАБУ

Економив на шкільних обідах і коли щедрівки: кандидат на посаду директора НАБУ Анатолій Нестерцов пояснив, як накопичив за час навчання 15 тисяч доларів, повідомляє Судово-юридична ґазета.

Кандидат на посаду директора НАБУ Нестерцов пояснив, що накопичив кілька тисяч доларів, бо у школі йому батьки давали гроші «на їжу», дарували подарунки і також отримував кошти на свята, «коли щедрівки». Також кандидат пожалівся, що у свій час його «у примусовому порядку» відправили до Донецького управління СБУ і не хотіли давати статус УБД.

Комісія з відбору директора НАБУ 22 лютого провела співбесіду на предмет доброчесності з Анатолієм Нестерцовим, який працює з 2015 року у НАБУ, а з 2016 року обіймає у Бюро керівні посади.

«Відповідно до декларації Ви маєте у власності готівкові кошти 80 тисяч доларів США.  Поясніть походження коштів», – запитали кандидата.

«Це мої заощадження, починаючи зі шкільних років. Я отримував від батьків фінансову підтримку, закінчуючи 2008 та 2011 роками, коли вони мені придбали майнові права на квартиру та автомобіль.

Я навчався на бюджеті Національної академії СБУ. Мені платили навіть певне грошове утримання. У мене виходило відкладати певні заощадження», – сказав кандидат. При цьому це утримання складало близько 50 доларів, що викликало певні запитання у Комісії.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Ви вказуєте, що за період навчання в Академії змогли зберети 15 тисяч доларів. Яке у Вас там було фактичне фінансове забезпечення, щоб зрозуміти, як можна було цю суму накопичити?», – запитав член Комісії Олексій Савчук.

«Я цю суму накопичував зі школи і до закінчення Академії у 2008 році.

В основному цю суму складали гроші, коли батьки дають школяру кошти на їжу, на певні такі речі. Вона складалася з подарунків, які мені дарували на день народження. Вона складалася зі свят, коли щедрівки і тому подібне. Це моя риса характеру», – сказав Анатолій Нестерцов.

Після навчання кандидат відразу потрапив у центральний апарат СБУ, а це не є типовим, відмітили члени Комісії.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як пояснив Нестерцов, у 2008 році був певний недобір кадрів у ЦА СБУ. «З центрального управління приїздили в Академію і вибирали собі кандидатів, щоб взяти їх на роботу», – зазначив він.

Член Комісії Драго Кос запитав кандидата, як йому вдалося отримати статус УБД: «Як Ви отримали статус учасника бойових дій в 2016 році. І пролийте світло на історію з загубленим телефоном, чи умисно Ви загубили телефон»

«Юридичні підстави для набуття статуса УБД отримав ще у 2015 році, працюючи у центральному управлінні СБУ, бо з 2014 на 2015 був відправлений у Краматорськ для припипнення постачання нелегального вугілля на територію України.

Після чого, я приїхав до основного місця роботи, центрального управління, підійшов з питанням до свого керівника. Кажу, так і так, був відряджений, є така практика, хочу написати рапорт і отримати статус учасника бойових дій. На що отримав відмову.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Після чого ситуація почала цікаво розгоратитися. Мене єдиного направили служити до Донецького управління СБУ. Там хотіли відправити у місто Маріуполь служити. Але не вийшло. І вже певний час я працював у Донецькому управлінні у відділі «Т» – боротьби з тероризмом. Там я отримав ці юридичні підстави, але бюрократичний механізм отримання свідоцтва УБД досить тривалий. Я звільнився у жовтні 2015, але свідоцтво підписане 2016 року», – розповів Нестерцов.

«Щодо загубленого телефону у справі Онищенка. Я як керівник відділу який організовував досудове розслідування в цій справі, і зараз сам пан Онищенко є підсудним, стверджую, що це брехня. Як і те, що я нібито кришую вугільну галузь і отримую з цього суперстатки», – розповів кандидат.

За словами кандидата, те, що його відправили «у примусовому порядку служити до Донецького управління» СБУ було повʼязане також і з питаннями від колег і керівництва стосовно нібито кришування ним вугільної галузі.

Зауважимо, що бізнес батьків кандидата на директора НАБУ стосується заводу з виробництва гірничо-шахтного обладнання.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Зокрема у Комісії виникли запитання стосовно походження коштів у батьків на купівлю квартири у 2010 році у Києві, а також набуття у власність батьками 26.07.2022 будинку 171,2 кв м та земельної ділянки у місті Гостомель Київської області.

«Будинок був придбаний з метою утримання місця, що за умови евакуації було б куди приїхати, в тому числі перевезти дідуся», зазначив кандидат. «Будинок зараз непристосований до постійного проживання, його попередні власники використовували його як дачу. Попередні власники вирішили виїхати після того, як почалася війна», вказав Нестерцов.

Член Комісії Кирило Легких запитав, чи дійсно його продали батькам за 148 тисяч доларів. «Сторгувалися на ціні, яка вказана у договорі», сказав кандидат.

«31.08.2020 Ваші батьки 216 кв м набули будинок у місті Покровськ Донецької області. Поясніть джерела коштів», – запитали кандидата.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Це будинок побудований на ділянці, яка була придбана 1987 року разом зі старим будинком. Я там виріс. Батьки на цій же ділянці побудували інший будинок», – зазначив він.

«Відповідно до даних, які є у Комісії, покупки Ваших батьків не відповідають доходам, які задекларовані батьками», – вказав член Комісії Олексій Савчук, на що Нестерцов розповів, що батьки довгий час займалися вказаним бізнесом.

Дружина Нестерцова – Марина, як і в іншого кандидата, вихідця з НАБУ Сергія Наумюка, про якого ми розповідали раніше, також працює з 2016 року у НАБУ головним спеціалістом відділу забезпечення роботи Директора НАБУ.

Також голова Комісії Микола Кучерявенко запитав у Нестерцова, чи знайомий він з «догхантером» Олексієм Святогором, і як ставиться до вбивства безпритульних тварин.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Безпритульних тварин значно побільшало з початком війни. Недопущення розширення популяції безпритульних тварин… У Європі їх щеплять. У нас ні. Це проблемне питання», – відповів Нестерцов.

Раніше Судово-юридична ґазета описувала інші співбесіди з кандидатами.

Родичі кандидата на посаду директора НАБУ Сергія Наумюка отримали паспорти рф та їздили до України через російський кордон після початку війни з рф у 2014 році. Крім того, брат кандидата після 2015 року переїхав працювати до Москви. Але зараз всі знаходяться у США і подали заяви про відмову від паспортів рф, яка ще не розглянута.

Претендент на директора НАБУ, голова ДІАМ Семен Кривонос розповів, як придбана ним земельна ділянка опинилася у лісовому фонді, та назвав себе викривачем корупції.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Керівник Бучанської прокуратури Руслан Кравченко пояснив Комісії з відбору очільника НАБУ, чому приватизував службову квартиру та за три місяці її продав.

20 лютого, як писала «Судово-юридична газета», Комісія з відбору почала співбесіди з начальника Департаменту протидії злочинам, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора Юрія Бєлоусова (детальніше за посиланням).

Потім співбесіду проходив детектив Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Михайло Буртовий. До нього виникли численні запитання стосовно його майна та майна родичів (деталі – за посиланням).

Третім співбесіду проходив начальник відділу представництва інтересів держави з питань земельних відносин Вінницької обласної прокуратури Олександр Вікул.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Останнім у перший день співбесід був заступник голови Київської обласної військової адміністрації (КОВА) Віталій Власюк. Значну частину свого капіталу він заробив на майнінгу криптовалют. Це викликало чимало складних питань у Комісії (детальніше за посиланням).

Другий день співбесід Комісія розпочала з Максима Ворвуля, який з березня 2017 року працює у НАБУ на посаді старшого детектива – заступника керівника Третього відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів. До нього виникли питання щодо безоплатної приватизації земельної ділянки.

Другим кандидатом на крісло директора НАБУ, який проходив співбесіду на доброчесність 21 лютого, став Сергій Гупяк. Він з 17 березня 2021 року до 31 січня 2022 року працював начальником четвертого слідчого відділу з дислокацією у місті Вінниці ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницькому, а з 1 лютого 2022 року є керівником цього відділу. До кандидата виникли запитання стосовно результатів службового розслідування, яке стосувалося порушення строків направлення обвинувального акта до суду підлеглими на той час Сергію Гупяку прокурорами до суду.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності