Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

ШТРАФ ЗА ЧЕРЕМШУ, – добре що не термін, як за коноплі

Продавцям черемші загрожує штраф від 1700 до 3650 грн незалежно від того, чи продають вони лісову зелень, чи вирощену на власних грядках.

Про це повідомляють у Державному екологічному нагляді (контролі) природно-заповідного фонду лісів та рослинного світу Держекоінспекції.

На ринках уже почала з’являтись черемша. Та виявляється, зривати і продавати цю популярну весну рослину заборонено, оскільки в Україні вона внесена до Червоної книги.

Оскільки черемша – рослина червонокнижна, то за її продаж загрожує штраф від 1700 до 3650 грн. Якщо людину затримали в лісі, коли вона зривала черемшу, тоді штраф від 510 до 850 грн, але додатково 62 грн за кожну цибулину за відшкодування збитків. Щоб зберегти цю рослину проводять спеціальні рейди працівники поліції, ми як екоінспекція та управління лісового господарства. От зараз черемша уже почала з’являтись, то плануємо такі рейди найближчим часом, кажуть в держеконагляді.

Чимало людей на ринках продають не лісову, а домашню черемшу. Вона, як правило, світлішого кольору і має не такий насичений часниковий запах. Однак, виявляється, і таку рослину не можна продавати.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Суттєво, що люди почали вирощувати на городах, так само як підсніжники і шафран. Але у законі немає винятків: де б ти її не виростив, продавати не можна. Росте на городі – нехай росте, а зривати і продавати не можна. Штраф буде такий самий, як за лісову, кажуть в держеконагляді, забуваючи, що вже багато років аналогічна заборона діє й щодо зривання та продажу пролісків, підсніжників, шафрану, конвалії травневої та ін.

Але краще б в держеконагляді, пишуть українці, так ретельно стежили за незаконною вирубкою карпатських та поліських лісів, а не тільки дбали за вміст своїх гаманців…

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності