Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Невідома Історія

“Шизофренія пам’яті” – виявляється, таке буває, але тільки в Україні

Деколи говорять за когось: “та у людини хвороба пам’яті”, хоча, як пам’ять може хворіти, коли вона не орган, невідомо, а ось ціла нація чи якась її частина хворіти може. Шизофренія – хвороба дивна тим, що недужий нібито будує свою персональну реальність, де діють інші закони, відмінні від законів навколишнього світу. Схоже на цю хворобу страждає частина українського суспільства, а найбільше українські спецслужби. Інакше як пояснити, що в країні, яка воює з правонаступницею СРСР і яка засудила комуністичний режим, нагородами відзначають тих, хто був вірними псами того ж таки режиму.

На очі потрапила новина, ще за березень 2017 про те, що ветеран НКВС, полковник Борис Стекляр нагороджений медаллю за заслуги. Той Борис Стекляр, який у березні 1952 року керував ліквідацією видатного художника, вояка УПА Ніла Хасевича. Його вбили на Рівненщині, неподалік села Сухівці. Тоді Стекляр був капітаном НКВС і палким борцем з “українськими буржуазними націоналістами”.

Не так давно, в інтерв’ю російському виданню «Япомню» Стекляр заявив: «Наша беда это вижившие националисты…». Тепер же колишнього «кадебіста» нагородили медаллю, на якій красується тризуб, герб, за який шістдесят років тому він вбивав українських патріотів. Чим керувались в Рівненському Управлінні СБУ коли у 2016 році ініціювали нагородження Бориса Стекляра медаллю «За заслуги», сказати важко.

Але ви уявіть: в той час коли українські вояки, з тризубами на шевронах, і часто під червоно-чорними прапорами, воюють проти окупантів на Донбасі, колишньому «кадебісту» вручають медаль з тризубом. У мене це не вкладається в голові. Хіба можливо було б, щоб наприклад, офіцера Вермахну нагородили орденом «Червоної зірки»? Чи скажімо якогось героя Радянського Союзу – нацистським залізним хрестом? Не уявляєте? Я теж. А от в Україні, це можливо.

Вбиті Ніл Хасевич (праворуч) та два його охоронці. Їх тіла кілька днів лежали біля будівлі НКВС в Клевані, а потім зникли. Місце захооронення досі не відоме.

Тепер на 9 травня Борис Стекляр може гордо почепити на мундир офіцера НКВС, поряд з георгієвською стрічкою й медаль з хрестом і тризубом. Загиблі вояки УПА перевертаються в своїх безіменних могилах.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності