Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

Сходка “російських” олігархів під головуванням Абрамовича

російський олігарх єврейського походження Роман Абрамович та так звані «гаманці» російського диктатора володимира путіна провели таємну мільйонну угоду. Про документ стало відомо через витік секретних документів.

Про це повідомляє російська служба ВВС.

Наразі Абрамович знаходиться під санкціями Великої Британії та ЄС, і до останнього часу заперечував фінансові зв’язки з російським диктатором. Розсекречені документи з Кіпру стали новим свідченням, яке пов’язує їх з таємною угодою на 40 млн доларів, укладеною у 2010 році.

До цього момент угода була повністю засекреченою, але через складну мережу компанії на Кіпрі та Британських Віргінських островах її розкрили.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Відомо, що дві компанії Finoto Holdings та Grosora Holdings (створені у 2003 році) належать трасту Sara Trust Settlement, а кінцевим його власником є Абрамович.

У вересні 2003 року дві компанії придбали по 12,5% акцій російського рекламного гіганта «Видео Интернешнл» за 130 тисяч доларів, і ціна була суттєво занижена, оскільки на момент угоди компанія була лідером ринку телереклами в рф.

Протягом наступних семи років Абрамович володів часткою у «Видео Интернешнл», а компанія заявила про оборот у понад 2 млрд доларів. Компаніям Finoto та Grosora протягом цього періоду було виплачено дивіденди у розмірі 30 млн доларів.

У 2010 році виручка «Видео Интернешнл” склала 3 млрд доларів, а компанії Абрамовича продали свої акції іншим фірмам за 20 млн доларів, що набагато нижче ринкової вартості. Новими власниками акцій стали компанії, власниками яких є Сергій Ролдугін та Олександр Плехов. Їх називають «гаманцями” путіна.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Сергій Ролдугін -віолончеліст і художній керівник Будинку музики у Санкт-Петербурзі, він є давнім другом путіна. Саме Ролдугін познайомив путіна з його першою жінкою Людмилою Шкребнєвою та став хрещеним батьком їх старшої доньки.

Олександр Плехов – це ще один близький друг путіна з Санкт-Петербурга, колишній біохімік, наразі бізнесмен.

Ролдугіна та Плехова звинувачують у тому, що вони є «гаманцями» путіна, тобто таємно володіють грошима та активами від його імені. Проти Плехова та Ролдугіна ввели санкції у Британії, ЄС та США, називаючи бізнесменів «охоронцями офшорних багатств путіна”.

Серед російської еліти Кіпр користується популярністю як місце для зберігання грошей в офшорах, проте, країна опинилася під загрозою після вторнення рф до України.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кіпр є членом ЄС, а, отже, багато близьких до путіна осіб, які зберігали кошти на кіпрських офшорах, потрапили під санкції. Санкції показали, що Кіпр не може бути використаний олігархами рф для підтримки наказів путіна. Наразі є ознаки того, що Кіпр, ймовірно, наводить лад у своїх справах.

Романа Абрамовича вважають близьким до путіна олігархом, хоча сам бізнесмен спростовує ці заяви. Уряди Великої Британії та ЄС назвали Абрамовича прокремлівським олігархом, а у березні 2022 року проти нього запровадили санкції.

російський олігарх володів британським футбольний клуб «Челсі» з 2003 року, а після вторгнення рф в Україну його усунули з посади директора через санкції і зв’язки з диктатором путіним.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності