Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Скільки і чого дозволяється вивозити до Польщі, – Заробітчани, вважайте

Закордонна подорож передбачає наявність певних документів та коштів на особисті витрати. Крім цього, варто знати перелік та кількість особистих речей, продуктів, ліків, які не створять проблем на кордоні при в’їзді до Польщі.48680215_401

Вирушаючи у мандрівку до сусідньої країни, варто потурбуватися не лише про наявність необхідних документів, але задуматися: що можна взяти з собою, щоб не було зайвих турбот при перетині кордону?

Пропонуємо перелік товарів, ліків, грошей, особистих речей, домашніх тварин та продуктів, які можна без проблем перевезти до Польщі.

Польські правила адаптовані до вимог європейського законодавства, тому їх можна розглядати як універсальні при в’їзді до усіх країн-членів ЄС.

Особисті речі

При перетині сухопутного кордону Польщі, не потрібно платити мито і податок за особисті речі, якщо їхня сумарна вартість не перевищує 300 євро.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Якщо ж подорожувати до Польщі літаком, то їхня вартість не може бути більшою за 430 євро.

Примітка. Особисті речі – це те, що необхідно людині чи її родині на час подорожі. До них відносять і подарунки для близьких.

Алкоголь і тютюнові вироби

Ці товари до Польщі може везти тільки особа, якій виповнилося 17 років. При цьому можна брати з собою тютюнових виробів у такій кількості:

 • сигарети – 40 шт (200)* або
 • сигаретки (масою до 3 грам/шт) – 20 (100)* шт або
 • сигари – 10 (50)* шт або
 • тютюн – 50 (250)* грам.

*кількість у дужках допускається при подорожі літаком.

Кількість дозволених алкогольних напоїв становить:

 • дистильовані і спиртні напої з вмістом алкоголю більше 22%, неденатурований етиловий спирт з вмістом алкоголю 80% і вище – 1 літр (0,5)* або
 • напої з вмістом алкоголю до 22% – 2 (0,5)* літри і
 • вино – 4 (0,5)* літри і
 • пиво – 16 (2)* літрів.

*у дужках вказана допустима кількість алкогольних напоїв для тих, хто мешкає у прикордонній зоні, працює прикордонником, входить до екіпажу транспортного засобу, який здійснює подорож з України до ЄС.

Гроші

До Польщі без проблем і декларацій можна везти до 10 тисяч євро або еквівалент в іншій валюті.

Їжа тваринного походження: молочні та м’ясні продукти

До цих товарів у Польщі дуже строге ставлення. Без ветеринарного контролю забороняється ввіз будь-яких м’ясних, молочних продуктів або товарів що їх містять. Винятком з правил є тільки:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
 • дитяче харчування, суху молочну суміш і спеціальне харчування, необхідне з медичних показань (у тому числі і мед) – до 2 кг загальної ваги (але за умови, що упаковка з такою продукцією є невідкритою, хіба що продукт споживають в момент перетину кордону);
 • свіжі чи перероблені рибні продукти – до 20 кг;
 • спеціальний корм для тварин, необхідний з медичних причин – до 2 кг (у закритій упаковці, хіба що його споживають під час перетину кордону).

Рослинні продукти та рослини

Рослини чи рослинні продукти можна перевозити до Польщі у невеликій кількості при умові, що їх не будуть використовувати для продажу. Крім того, вони мають бути такими, що не зможуть поширити шкідливі організми.

Без фітосанітарного контролю до Польщі можна везти:

 • свіжі фрукти – до 5 кг;
 • свіжі овочі, крім картоплі – до 5 кг;
 • зрізані декоративні рослини – до 50 штук;
 • зрізане хвойне дерево – 1 штука;
 • частини рослин хвойних порід – 5 штук.

Ліки

Не потрібно платити мито і податки за ліки, необхідні для власних потреб подорожуючих. Але дозволяють мати не більше п’яти найменших упакувань одного лікарського засобу.

Проте, не можна перевозити до Польщі наркотичні засоби, психотропні речовини, включно з обезболюючими препаратами.

Крім того, заборонена пересилка через польський кордон лікарських засобів поштовим відправленням між фізичними особами.

Домашні тварини

Якщо плануєте подорожувати зі своїми псами, котами чи хом’яками, то можна взяти не більше, ніж п’ять своїх улюбленців.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Більше дозволяють ввозити до Польщі, якщо їх везуть на змагання, конкурс чи виставку і є відповідне підтвердження реєстрації цих тварин учасниками таких заходів. Крім того, таким домашнім улюбленцям повинно бути не менше ніж 6 місяців.

Домашня тварина, яка перетинає польський кордон повинна мати ідентифікаційний документ (паспорт) та свідоцтво про стан здоров’я, відповідно до міжнародного зразка.

Крім того, потрібно показати підтвердження, що тварина має антитіла від сказу чи перед поїздкою була провакцинована від нього.

Свідоцтво треба доповнити підписаною письмовою заявою власника чи відповідальної особи про те, що переміщення цих тварин відбувається не для продажу.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Документи повинні бути оформлені на одній із офіційних мов країн ЄС або англійською.

Пальне

Приватне авто чи автобус при перетині кордону може мати до 200 літрів пального у своєму стандартному (заводському) баку. Вантажівки спеціального призначення (з рефрижератором) можуть мати додатково 200 літрів пального, необхідного для функціонування мобільної холодильної установки.

У переносній ємності можна везти до 10 літрів пального.

Кількість переглядів: 1,182 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності