Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

Скорочення чисельності в підрозділах ЗСУ, – війна скінчилася, Україна перемогла?

Нещодавно в одній авіабригаді скоротили цілу ескадрилью. І ось знову, українське військове командування видало вказівку про скорочення на 20% десантно-штурмових військ (ДШВ) та морської піхоти.

Тепер вже генерал Руслан Хомчак менше ніж за місяць після свого призначення начальником Генерального штабу розповів про заплановані реформи у Збройних силах України, зокрема оптимізацію їхньої чисельності.

Ймовірні наслідки змін у армії. Повертаючись до планів Хомчака, варто сказати, що якщо буде змінено штатно-організаційну структуру бригад за фактом наявності особового складу шляхом зменшення кількості посад і відмови від деяких структур, то вони явно стануть менш чисельними і більш керованими. Але в такому випадку «на повен зріст» постане питання з ротаціями на Донбасі. Адже зменшеній у чисельності бригаді доведеться «нарізати» під відповідальність меншу кількість кілометрів фронту, отже – замість умовних п’яти бригад за ротацією доведеться висувати сім або вісім.

А оскільки кількість бригад – число незмінне, то в цьому випадку доведеться збільшувати час перебування підрозділу на фронті. Наприклад, повертатися до схеми 12:12, яка зовсім не виправдала себе минулими роками – не можна ж почати формувати нові бригади і зменшувати час перебування на Донбасі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Та й будь-яка зміна структури вимагає наукового підходу – в мирний час на це працювали десятки штатних теоретиків і практиків. Можна, звичайно, списати на воєнний час і ввести нові штати директивою Генштабу або наказом міністра оборони України. Але тоді вже точно ніхто не знатиме, як такий крок відіб’ється у середньостроковій або довгостроковій перспективі. Чи не буде «просідання» в бойовій ефективності військ? На всі ці питання відповідей поки немає, але будемо сподіватися, що вони з’являться найближчим часом.

Також, варто нагадати, як боєць в одній із частин, почав помічати, що порції їжі стали менші. Він звернувся на гарячу лінію Міністерства Оборони, яку в свій час створили саме для таких випадків, і раніше реагування було достатньо швидким, або висилались пірати Марченко, або вирішувалось все на рівні Тилу ВСУ або ще якось. Зараз реакція була теж досить швидкою, але в стилі нової влади. Бійця закрили на три доби, без їжі, про що він написав у фейсбук. Звичайно, це викликало обурення суспільства. Після чого його випустили.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності