Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Службу судової охорони перетворили на правоохоронний орган, – зміни до Положення

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про внесення змін до Положення про Службу судової охорони, затвердженого рішенням ВРП від 4 квітня 2019 року №1051/0/15-19. Таке рішення за результатами розгляду вказаного питання оголосив голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко на засіданні 3 грудня 2019 року. Про це йдеться на сайті ВРП.

Зміни внесено на підставі звернення та пропозицій голови Служби судової охорони.55543792_2568631719830043_7497894553756631040_n

Зокрема, відповідно до змін на Службу судової охорони покладено обов’язок вживати заходів щодо негайного реагування на кожний випадок протиправних дій, що став їй відомий, щодо суддів, працівників апарату суду, співробітників Служби судової охорони та їх близьких родичів.

Також визначено, що Службі та її співробітникам для здійснення покладених на них повноважень надається право витребовувати необхідні матеріали та одержувати пояснення без провадження слідчих дій за заявами і повідомленнями про загрозу безпеці осіб, взятих під захист.

Службі та її співробітникам надано право використовувати спеціальні звукові та світлові сигнальні пристрої на транспортних засобах у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Крім того, співробітникам Служби судової охорони надано право зберігати, носити і застосовувати вогнепальну зброю, заходи фізичного впливу та спеціальні засоби в порядку та випадках, визначених законами «Про Національну поліцію» та «Про охоронну діяльність».

Нагадаємо, що Служба судової охорони — це сукупність підрозділів, які здійснюють заходи з підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників апарату суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу.

Служба створена для здійснення організаційної, фізичної та технічної охорони приміщень місцевих судів, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, Національної школи суддів України та її регіональних відділень.

Служба судової охорони підзвітна Вищій раді правосуддя та підконтрольна Державній судовій адміністрації України. До повноважень Вищої ради правосуддя належить затвердження Положення про Службу судової охорони відповідно до пункту 13 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Підсумовуючи, залишається тільки сказати, що ось і перетворили таку собі охорону судів, яка підконтрольна ДСА і підзвітна ВРП, в псевдоправоохоронний орган з функціями правоохоронного органу, зі спеціальними засобами, з вогнепальною зброєю!

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності