Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Події

Сьогоднішнє злиття планет не має відношення до “Вифлиємської зірки”

Зближення найбільших планет Сонячної системи Юпітера і Сатурна виглядатиме для землян як поява в нічному небі однієї великої яскравої зірки, яку називають “Вифлеємською” або “Різдвяною”, але це не так.

Дивний астрономічний ефект можна буде спостерігати в день зимового сонцестояння 21 грудня на південно-західній частині небосхилу з будь-якої точки Землі (о 18:37 за Києвом). Про це передає NBC News.

В цей найтемніший день року відбудеться максимальне видиме для людей “з’єднання” планет-гігантів – востаннє вони були так близько одна до одної в 1623 році, але умови спостереження за зірками в той час означали, що ця астрономічна подія, ймовірно, не була видна землянам.

 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Зближення Юпітера і Сатурна відбудеться в день зимового сонцестояння 21 грудня (фото: NASA/JPL-Caltech)

За даними EarthSky, останній раз таке тісне “злиття” можна було спостерігати неозброєним оком у 1226 році. А наступне має статися тільки у 2080 році.

Вигляд подвійної планети астрономи назвали “Різдвяна зірка” через віри в те, що біблійна розповідь про Вифлеємську зірку могла бути планетарним з’єднанням. Хоча близько 2 тисяч років тому ближче всього були Венера і Юпітер, а не Юпітер і Сатурн, як у випадку з “Різдвяною зіркою” 2020 року.

 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Віфлеємська зірка могла бути планетарним з’єднанням 2 тисячі років тому (фото: EarthSky Community Photos / Michael Zuber)

Астрономи говорять, що на земному небі в понеділок, 21 грудня, Юпітер і Сатурн розділятимуть лише 0,1 градуса або 1/5 ширини Місяця

Згідно з даними NASA Night Sky Network, ввечері з 15 по 18 грудня звіздарі можуть легко побачити, що Юпітер і Сатурн рухаються разом, дивлячись на зростаючий півмісяць в західному небі через 45 хвилин після заходу сонця.

 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Схема зближення Сатурна і Юпітера в грудні 2020 (фото: earthsky.org)

Майте на увазі, що, хоча два газові гіганти можуть здаватися близько, насправді вони знаходяться на відстані сотень мільйонів кілометрів один від одного“, – зазначають у NASA. При цьому вчені додали, що це все одно буде вражаюче видовище.

У ніч зимового сонцестояння, 21 грудня, Місяць буде вище в небі, але Юпітер і Сатурн залишаться ближче до горизонту на західному небі та виглядатимуть як одна велика зірка. Однак з допомогою аматорського телескопа можна ясно побачити обидві планети та деякі з їхніх супутників в межах одного кадру огляду.

Нагадаємо, нещодавно з’явилися яскраві фото і відео, як Сатурн і Юпітер “з’єдналися” в небі вперше за 800 років.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Раніше повідомлялося, що на відео потрапило падіння метеорита на Землю, і в мережі показали яскраву вогненну кулю в нічному небі.

Кількість переглядів: 3,627 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності