Найбільше чоловіків призовного віку, які намагаються уникнути мобілізації, проживає на Сході.
Такі дані оприлюднив фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
«Визначаючи реакцію своїх близьких і знайомих на процес мобілізації, респонденти відзначають наявність проблеми ухилення від цього процесу. Зокрема 25% опитаних зазначили, що більшість з їхнього оточення намагається уникати мобілізації, водночас 47% відзначають, що деякі зі знайомих уникають, а деякі готові бути мобілізованими», – зазначили соціологи.
Водночас експерти повідомили, що серед знайомих респондентів є й готові до мобілізації, тому можна говорити про те, що готовність до мобілізації «перебуває не на низькому, а на посередньому рівні». 39% опитаних на сході країни вказали, що більшість з їхніх знайомих, які можуть підлягати мобілізації, намагаються уникнути цього, тоді як на півдні на це вказали 32%, на заході – 29%, у центрі – 15%.
«Серед опитаних загалом переважає готовність тим чи іншим чином долучатися до боротьби з російськими загарбниками. Зокрема 7% опитаних висловили готовність приєднатися до сил оборони в разі мобілізації, 9% – готові приєднатися до сил оборони у разі, якщо військові дії наблизяться до місця їхнього проживання, а 35% зосереджені на роботі та наданні посильної невійськової допомоги», – розповіли соціологи.
Цікаво, що величезна кількість східняків “переховується” від мобілізації в ресторанах і кафе західних областей, а працівники ТЦК роблять вигляд, що їх не помічають…
Тим часом, у Кабінеті міністрів України працюють над новими обмеженнями для тих, хто ухиляється від мобілізації та служби у війську.
Також нагадаємо, що у офіційному виданні «Голос України» з’явився закон про мобілізацію. Документ набере чинності через місяць із дня, наступного за його оприлюдненням, тобто 18 травня.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…