Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

Суд Чехії за службу в ДНР засудив білоруса до 4,5 років тюрми

Суд у Празі засудив громадянина Білорусі Олексія Фадєєва до 4,5 років позбавлення волі за допомогу проросійським бойовикам на сході України.

Про це повідомляють чеські  Novinky.

Чоловік був засуджений за участь в організованій злочинній групі. Вирок також передбачає депортацію з Чехії на чотири роки.

На підставі наданих доказів суд дійшов висновку, що підсудний винен, але не був задоволений юридичною кваліфікацією та описом діяння в обвинувальному висновку”, – заявила на підтримку вироку голова кримінальної палати Ленка Чихларжова.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Вона вказала, що Фадєєву спочатку було пред’явлено звинувачення в тероризмі.

Не вдалося довести, що підсудний був особою, яка брала активну участь у бойових діях і стріляла у військовослужбовців української армії”, – зазначила суддя, додавши, що чоловік швидше за все займав тільки допоміжні позиції і не брав участі в активних боях.

Згідно з обвинувальним висновком, Фадєєв кілька разів виїжджав в Україну в період з 2014 по 2016 рік “з наміром активно підтримувати сепаратистські угруповання на сході України, які прагнуть відокремитися від України і створити окреме державне утворення – так звану Донецьку народну республіку (ДНР)”.

Підсудний заявляв, що не брав активної участі в бойових діях і їздив в Україну, щоб “допомогти людям захиститися від українських фашистів”. Він визнав, що займався охороною позицій і патрулюванням, але зі зброї стріляв лише під час навчань.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Прокуратура вимагала посадити його на 15 років за тероризм.

Фадєєв раніше повідомив, що знайомий із громадянином Чехії, колишнім військовослужбовцем Еріком Ешту, який теж раніше був обвинувачений у тероризмі через його участь у боях проти України на Донбасі, але врешті був засуджений лише умовно за службу в “іноземних збройних силах” і позбавлений чеського військового звання.

За словами Фадєєва, Ешту допомагав йому дістатися в Україну і відтак зустрічався з ним у Донецьку.

Ешту був викликаний на нинішній суд як свідок, але відмовився свідчити, бо ці свідчення могли б бути використані і проти нього самого.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, що раніше, в квітні 2017 року, Чеський суд постановив закрити “представництво ДНР” в Остраві:

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності