Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Тепер каміння з нирок без єдиного розрізу видаляють і у Львові – першою стала іванофранківчанка

Лікарі-урологи Клінічної лікарні на залізничному транспорті освоїли ще одну методику видалення каменів з нирок – за допомогою гнучких ендоскопів одноразового використання. Ця методика є найбільше ефективною у тих випадках, коли каміння дуже щільне і не піддається дробленню іншими методами.Laparoskopiya_500kh375

Такі операції урологи проводять без єдиного розрізу і тривають вони приблизно 30 хвилин. Наступного дня пацієнт іде додому.

6 грудня львівські урологи успішно провели перші три операції за новою методикою. Операції транслювалися на великий екран і за їх ходом стежили урологи з різних міст України, яких зацікавив такий метод лікування сечокам’яної хвороби.

Ці оперативні втручання проводили лікарі-урологи Клінічної лікарні на залізничному транспорті Василь Матвіїв та Андрій Подебрий. В операційній разом з ними був і провідний уролог з Дубаї (ОАЕ) Еяд Емад, який допомагав порадами і підказками.

«Суть цієї методики полягає у тому, що ми дробимо камені за допомогою лазера, попередньо завівши через сечові шляхи тонкий ендоскоп у порожнину нирки. У цьому ендоскопі є два стерильні канали: по одному іде стерильний фізрозчин, а другий використовується для проведення мініатюрного інструменту, у нашому випадку – лазера. Ми наводимо на камінь лазерний імпульс, який розбиває його на пісок, який згодом самостійно виходить», – пояснив журналістам Василь Матвіїв.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Такі операції, за словами Василя Матвіїва, тривають у середньому 20-40 хвилин, усе залежить від того, як швидко вдається дістатися до каміння у нирці.

«Ми презентували колегам з різних міст України проведення такої операції з використанням ендоскопів одноразового використання. Є ще багаторазові ендоскопи, але оскільки вони дуже тонкі, в діаметрі мають всього 4-5 мм, то їх важко стерилізувати. У провідних клініках Європи і світу є тенденція до використання саме одноразових ендоскопів. І ми розпочали робити такі оперативні втручання саме з одноразовими ендоскопами», – каже Василь Матвіїв.1494312_2061169

Оперативні втручання проводять при загальному знечуленні, бо за словами лікарів, коли вони працюють з лазером у порожнині нирки, потрібно на 15-20 секунд затримати дихання, тому воно мусить бути кероване.

Звісно, для проведення таких операцій, слід мати відповідне обладнання, оснащення операційних і досвід. Обладнання в лікарні є. Перш, ніж розпочати виконувати такі операції у Львові, Василь Матвіїв пройшов декілька навчальних тренінгів в Іспанії, Великобританії, Данії та Китаї.

«Є різні методики лікування каміння у нирках: відкриті операції, через прокол нирки, дистанційна літотрипсія. Ми запропонували ще одну методику лікування – контактної лазерної внутрішньониркової літотрипсії. Вона показана для невеликих (до 1,5 см) і твердих каменів, які не вдається роздробити іншими методами. Попередньо робимо пацієнтам комп’ютерну томографію і за спеціальною шкалою визначаємо щільність каменів. І виходячи з цього, пропонуємо метод лікування. Якщо щільність каміння висока, тоді найефективнішою буде контактна лазерна літотрипсія», – каже Василь Матвіїв.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

39-річна Маріанна К. з Івано-Франківська, якій першій видалили камінь з нирки за новою методикою, розповіла журналістам, що сечокам’яна хвороба у неї давно, а камінь у нирці не давав їй спокійно жити з 2015 року.

«Мені 16 разів намагалися роздробити його на дистанційній літотрипсії, але дарма. Він був настільки твердий, що не піддавався дробленню. І розміром був майже 1 см. Я втомилася від постійного ниючого болю, який загострювався при рухах. Лікарі з Івано-Франківська порадили їхати до Львова. Уролог Василь Матвіїв запропонував мені видалення каміння в такий спосіб і я погодилася. Нині почуваюся чудово. Це трохи дивно: я позбулася каміння без єдиного розрізу. Але від того і щаслива», – розповіла жінка.

6 грудня урологи Клінічної лікарні на залізничному транспорті за новою методикою прооперували ще двох пацієнтів: 39-річну Ольгу К. і 62-річного Валерія Б. зі Львова. У них також були щільні каміння в нирках, які не піддавалися видаленню в інший спосіб. Наступного дня пацієнти пішли додому.

«Наступного дня після операції я прокинулася і не відчувала ні слабкості, ні болю. Я навіть не знаю, чи мені після операції кололи знеболювальне. Почуваюся прекрасно. Відчуття таке, що ніби й не було операції“, – каже Ольга К.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності