“Пам’ятаєте, коли почалась повномаштабна війна, влада сказала,
що ті, хто підіймає ціни у військовий стан,
вважаються мородерами”, – УКРАЇНЦІ СЬОГОДНІ У СОЦМЕРЕЖАХ…
Від сьогодні, 1 червня, в Україні тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн за кВт-год діятиме до 31 грудня, а далі може бути переглянутий.
Кабінет міністрів України опублікував постанову про підвищення тарифу на електричну енергію для населення з 1 червня.
Відповідна інформація розміщена на сайті уряду. Відповідно до документу, нова єдина ціна на електричну енергію у розмірі 2,64 грн за кВт-год діятиме із 1 червня до 31 грудня 2023 грудня. Це означає, що наприкінці року уряд знову може підвищити тариф (тобто підняти його).
Також постанова не скасовує пільговий нічний тариф, який складає 0,5 (тобто 1,32 грн за кВт-год) від денного і діє з 23 години до 7 години ранку.
23 травня НКРЕКП підвищила тарифи на розподіл електричної енергії для більшості обленерго, це рішення стало основою для перегляду тарифів для населення.
31 травня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) скасувала цінові обмеження на ринку електроенергії, де купує енергоресурс український бізнес.
Кабінет міністрів на своєму засіданні підвищив з 1 червня тариф на електричну енергію для населення майже вдвічі, до рівня 2,64 грн за кв-год. До цього в Україні діяв тариф 1,44 грн за споживання до 250 кВт-год та 1,68 грн за споживання більше цього обсягу.
- Виторг України за експорт електроенергії зріс майже втричі, а франківцям рекомендують виїхати з міста через брак електрики
- Рекордні об’єми електроенергії у час війни від ТЕС ДТЕК Енерго української енергосистеми
Міністр енергетики України Герман Галущенко пояснив, що таким чином платіжка за електрику збільшиться у середньому на 250 гривень. За його словами причина зростання вартості світла єдина – це обстріли нашої енергосистеми минулої зими та необхідність готуватись до нового опалювального сезону.
Нагадаємо, після 24 лютого 2022 року підняття цін під час війни називали мародерством називали прем’єр Шмигаль, перший заступник міністра економіки Денис Кудін, Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко і члени РНБО та представники БЕБ і Держпродспоживслужби…
А голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев тоді заявив у Telegram: “Багаторазове невмотивоване підвищення цін на окремі групи товарів та послуг в умовах війни є мародерством і має каратися конфіскацією на користь ЗСУ засобів, що використовуються для отримання надприбутку”.