Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Троє найвідданіших друзів путіна в ЄС: Орбан, Макрон і Шольц знову попалися

Франція та Німеччина, а також Італія (!) очолюють групу з приблизно 12 урядів, які закликають Європейську комісію переглянути своє рішення щодо замороження 7,5 млрд євро фінансування Угорщини.

Про це пише видання Politico.

«Слід відзначити прогрес, досягнутий угорською владою. Було проведено певну кількість реформ – але все ще очікуються додаткові елементи», – сказав представник французького казначейства.

Міністри фінансів обговорять це питання у вівторок, і згодом воно може стати проблемою, яку спробують вирішити лідери.

Минулого тижня Комісія запропонувала зберегти заморожування коштів ЄС, вважаючи досягнення Угорщини щодо захисту бюджету ЄС від шахрайства недостатніми.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«У нас є зобов’язання, є обіцянки, але справа ще не зроблена», – сказав тоді комісар ЄС з бюджету Йоганнес Ган.

Хоча рішення Комісії було сприйнято з розумінням, питання стосувалися «пропорційності заморожування», сказав французький чиновник.

Ця група країн також вважає, що якщо не буде проведено нової оцінки, то в Раді ЄС може не виявитися кваліфікованої більшості на користь заморожування коштів.

На зустрічі послів ЄС минулого тижня Франція і Німеччина не погодилися з Комісією. Вони стверджують, що уряд Орбана виконує 17 антикорупційних реформ, щоб уникнути заморожування коштів, і що це повинно бути відображено в скороченні частки заморожування, яка наразі еквівалентна 65% коштів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Вони просять Комісію провести нову оцінку з пізнішою датою відсікання, ніж 19 листопада, щоб включити реформи, які уряд Орбана провів відтоді.

Поки незрозуміло, чи надасть Комісія переглянуту оцінку.

«Подивимося, офіційного рішення поки що не ухвалено», – заявив у понеділок комісар ЄС з економіки Паоло Джентілоні.

Якщо рішення не буде ухвалено до 19 грудня, процес санкцій просто затягнеться, а кошти не буде заморожено, що вважатиметься небажаним з огляду на те, що ЄС уперше використовує цей інструмент для стримування демократичного відкату в одній із країн-членів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Це було б повною катастрофою», – сказав один високопоставлений дипломат ЄС.

Раніше Єврокомісія розпочала процес урізання фінансування Угорщини через порушення нею базових принципів блоку та загрози розкрадання коштів. Місцевий режим буде першим серед членів ЄС, який зіткнеться з такими санкціями.

Єврокомісія офіційно запустила дисциплінарну процедуру проти Угорщини за відступ від цінностей блоку та корупційні ризики.

ЄС сподівається найближчими днями досягти консенсусу з Угорщиною щодо питання ембарго, а відтак схвалення шостого пакета санкцій проти росії. Так, Єврокомісія веде переговори з урядом Орбана щодо інвестиційної програми ЄС, яка допоможе послабити залежність країни від російської нафти.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Європейська комісія планує рекомендувати скоротити фінансування Угорщини через побоювання з приводу широкомасштабної корупції в країні.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності