Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Блоги

Мобілізація в РФ які резерви має ворог і чому Кремль не оголошує чергову хвилю призову

Днями начальник Головного управління розвідки Міноборони України генерал-майор Кирило Буданов заявив, що РФ розглядає можливість додатково призвати 440 тисяч людей в армію. Про це він заявив в інтервʼю Радіо Свобода.

Варто зауважити, що загальний мобілізаційний резерв РФ становить 1,7 млн. Однак, згідно з російським законодавством, провести загальну мобілізацію можна тільки указом президента за умови бойових дій безпосередньо на території Росії. Тому, щоб продовжувати війну проти України, влада проводить приховану мобілізацію. Одне з основних джерел її поповнення — ув’язнені, яких у РФ на сьогодні близько 600 тис.

Перший варіант поповнення особового складу — це за рахунок указу президента про можливість укладення договорів особами, засудженими безпосередньо з Міністерством оборони. У день т. зв. “заколоту” Путін підписав указ про можливість укладання контрактів з Міноборони осіб, засуджених за певні злочини. Тобто – зеків. Якщо раніше такий спецконтингент вербував Пригожин та його ПВК, то тепер монополія на це належить виключно  державі.  Своїм указом Путін фактично дає старт черговій хвилі прихованої мобілізації. Відстежити реальну кількість зеків, які укладуть контракти з Міноборони, буде неможливо. А з огляду на те, що в РФ офіційно близько 600 тисяч  ув’язнених, не виключено, що чималий відсоток цього спецконтингенту незабаром опиниться на фронті.

Із засуджених осіб у РФ формують так звані ударні батальйони “Шторм-Z”. Це тактика, яка була апробована ПВК “Вагнер” під час вербування ув’язнених.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Другий спосіб — примусова мобілізація на тимчасово окупованих територіях України.

Кількість особового складу першого, другого так званих армійських корпусів самопроголошеної “ЛНР” із 35 тис. У 2022-му році в планах мобілізації “ДНР” та “ЛНР”, згідно інформації з відкритих джерел, повідомлялося про нарощування чисельності 1-го й 2-го армійських корпусів квазі республік до 100 тисяч, а не на 26 тисяч, як про це повідомляв ГУР МОУ.
Більше того, 19 березня 2022 року ватажок квазіутворення “ДНР” Пушилін вніс зміни до “указу” №30 “Про спеціальні формування”. Згідно внесених змін, мобілізації підлягають чоловіки віком від 18 до 65 років, хоча раніше було до 55 років. Повідомляється, що служба проходитиме у спеціальному формуванні т.зв. “МВС ДНР”.

За інформацією командувача Об’єднаних сил Володимира Кравченка, до початку активної фази російсько-української війни Генштаб Збройних сил РФ сформував та тримає на окупованих територіях Луганської і Донецької областей два армійські корпуси – 1-ий (Донецьк) та 2-й (Луганськ). Їх загальна чисельність – понад 35 тисяч осіб. Корпуси оперативно підпорядковані 8 загальновійськовій армії Південного військового округу ЗС РФ.

Нескладно порахувати, що число примусово мобілізованих – причому йдеться про призив усіх чоловіків віком від 18 до 65 років – складає щонайменше 50-60 тисяч.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

В ОРДЛО примусово мобілізують навіть студентів вищих навчальних закладів. На відміну від України, де за законом, студенти вишів не підлягають мобілізації.

Зараз на окупованих територіях Луганської області окремі міста самі місцеві жителі називають “бабьими” — зважаючи на повну відсутність чоловічого населення, відбувається тотальна мобілізація.

Ці два варіанти, дають можливість російському диктатору Путіну і, відповідно, збройним силам Російської Федерації, мінімізувати втрати особового складу за рахунок неврахованих втрат — ув’язнених і громадян України з тимчасово окупованих територій.

Щодо третього варіанту російської мобілізації, то склад окупаційної армії РФ поповнюється завдяки фактичним облавам на жителів середньоазіатських республік, трудових мігрантів на території країни-агресора.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

По всій території неосяжної території РФ відбуваються фактично облави на жителів середньоазіатських республік, так званих трудових мігрантів, яких виловлюють і ставлять перед вибором: або вас депортують назад до Таджикистану, Узбекистану, Киргизстану, або ви підписуєте відповідний указ зі збройними силами Російської Федерації. Враховуючи, що незаконна міграція — це мільйони, можемо говорити про те, що це чергове джерело так званої прихованої мобілізації.

Три таких основних джерела, на які зараз розраховують російські диктатори, дають можливість продовжувати війну проти України без проведення так званої часткової мобілізації, про можливість якої заявив очільник ГУР МОУ Буданов. Проведення чергової хвилі часткової мобілізації може викликати невдоволення безпосередньо на території Російської Федерації. А це не влаштовує російського диктатора.

Нагадаю, 22 серпня в ГУР МОУ заявили, що російська влада оголосити загальну мобілізацію, однак прийме рішення з огляду на ситуацію на фронти, а також після оцінки настрою росіян.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності