З 9 квітня і до 3 липня разом із громадською організацією Zero Waste Lviv міськрада розпочала соціальний експеримент під назвою “Без поліетилену”.
Мета – заохотити людей купувати продукти у багаторазову тару, використовувати торбинки замість пакетів, а магазини та ринки – поетапно відмовитися від поліетиленової упаковки. Таким чином місто намагається боротися за чисте довкілля та показати, що без пластику життя стане кращим.
9 квітня, лише на один день, вісім міжнародних торговельних мереж – а це 17 торгових центрів та близько 100 магазинів – долучилися до просвітницької кампанії “Без поліетилену”.
З деяких магазинних відділів поліетилен прибрали повністю, замість них з’явилося більше паперових упаковох, а також у продажі багаторазові торбинки з тканини.
Крім того, у супермаркетах транслюють заклик до покупців поступово відмовлятися від пакетів.
Продукти, які раніше покупці брали поліетиленовими рукавичками, тепер модна класти за допомогою щипців, насипати дерев’яними ложками тощо.
Звичайно не всі у захваті від цієї ідеї. Є принципові громадяни, які не переступлять через свій комфорт.
Пластик у цілому світі є глобальною загрозою планеті. Ця проблема стала №1 практично в усіх країнах. Людина, яка купує продукти двічі на тиждень, – використовує до 10 поліетиленових пакетиків. За рік – більше тисячі.В результаті у містах накопичуються гори відходів, які не утилізуються.
У п’яти львівських продуктових магазинах “Два кроки” ще минулого року почали використовувати біопакети, які розкладаються за три роки. Пропонують покупцям альтернативне пакування: м’ясо й сир пропонують пакувати у пергамент, овочі та фрукти – у міцні паперові пакети з ручками, а для випічки та хліба давно використовують лише папір.
“Уже в другій половині дня наші продавці сказали, що жодного невдоволення у клієнтів від заміни поліетиленових пакетів на паперові не було. Люди розпитують про акцію, беруть участь. За місяць ми будемо пропонувати на постійній основі тканинні торбинки. Вони довговічніші за паперові“, – каже представниця Холдингу емоцій !Fest Оксана Ємець.
У Львові більше півсотні підприємців та майстрів хенд-мейду виготовляють торбинки багаторазового використання. Дехто – ще й медичну продукцію – шапочки, бахіли.
Таким чином, громадяни влаштували невеликий бізнес, адже попит з’являється все активніше.
3 липня проходить Всесвітній День відмови від поліетиленових пакетів, до якого й приурочена ця кампанія. Влітку організатори даної акції розкажуть про результати одноденної кампанії та як швидко Львів зможе повністю відмовитись від шкідливих матеріалів, що забруднюють довкілля.
